W sobotni wieczór, 26 stycznia br. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków odbył się czwarty już koncert “PERŁY POWIATU…zatrzymać tę chwilę…” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Krakowie. Zgromadzanych bardzo licznie gości przywitali starosta krakowski Józef Krzyworzeka i przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie Tadeusz Nabagło. Wśród publiczności byli samorządowcy z Powiatu Krakowskiego, honorowi goście, w tym Johanna Rumschöttel, starosta partnerskiego Powiatu Monachijskiego. Następnie Urszula Stochel, wicestarosta powiatu krakowskiego, wręczyła Konradowi Pękali nagrodę publiczności za najlepsze wystąpienie podczas ubiegłorocznego koncertu.

W pierwszej części koncertu wystąpiły “Perły Powiatu” czyli młodzi, utalentowani artyści z Powiatu Krakowskiego, którzy wykonali piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Tym razem wykonawców było zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich. Na scenie przy akompaniamencie Zespołu Roberta Budzynia zaprezentowało się trzydziestu wokalistów. Kolejni młodzi artyści mierzyli się z nieśmiertelnymi polskimi szlagierami. Usłyszeliśmy wspaniałe wykonania i interpretacje tak znanych piosenek jak chociażby „Na ryby”, „W kawiarence Sułtan”, „Kaziu, zakochaj się” czy „Żegnaj kotku”.

Także i w tym roku odbył się konkurs na najlepsze wykonanie piosenki. W trakcie przerwy zbierano głosy, a zwycięzcą głosowania Publiczności Koncertu został Wilhelm Pasterz z Michałowic, który wykonał piosenkę “Addio pomidory”.

Po przerwie, w drugiej części koncertu, wystąpiła z recitalem gwiazda wieczoru – Janusz Radek z zespołem.

Wystąpili: Joanna Stoch, Kamil Cichy, Adrian Sadowski, Agnieszka Łachowska, Filip Major, Karolina Musiał, Katarzyna Koza, Patrycja Kaim, Magdalena Skarbińska, Gabriela Świerczek, Alicja Skotniczna, Weronika Kozłowska, Marlena Adamek, Katarzyna Fiedor , Julia Latosińska, Wiktoria Gorzkowska, Wilhelm Pasterz, Anna Zaborowska, Natalia Kopeć, Monika Kusiba, Dominika Szumie, Monika Chmielarczyk, Justyna Windys, Ireneusz Musiał, Norbert Kociarz, Konrad Pękala, Adrianna Dijuk, Edyta Niziołek, Krystyna Saugo-Surówka, Anna Ożóg, Zespół Roberta Budzynia.