W niedzielę, 23 czerwca br. w Urzędzie Gminy w Michałowicach miał miejsce Powiatowy Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Teatrów Amatorskich „Karuzela Marzeń”, realizowany już po raz piąty. Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku projekt przeprowadzony był przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego. Komisja w składzie: Iwona Futro-Stepan, Grażyna Skotnicka, Krystyna Hussak-Przybyło, po obejrzeniu 9 spektakli:

1. Grupa „akuku” z Michałowic, spektakl „Niezawodna broń” (Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach);

2. Grupa „Kleks” z Iwanowic, spektakl „Tomcio Paluszek” (Szkoła Podstawowa w Iwanowicach);

3. Teatrzyk szkolny „Ale heca” z Racławic, spektakl „Tropiciele” (Szkoła Podstawowa w Racławicach);

4. Grupa „Pestka” z Krakowa, spektakl „Siedem Ziarnek” (Młodzieżowy Dom Kultury, al. 29-listopada);

5. Grupa „Pod Wyrwikoszem” z Pcimia, spektakl „Tuwim FM” (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu);

6. Grupa „Raz-Dwa-Trzy” z Kluczy, spektakl „Za maską” (Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach);

7. Grupa z Raciborowic, spektakl „Czarna sukienka” (Zespół Szkół w Raciborowicach);

8. Teatr na Słonecznym Wzgórzu, spektakl „Kopciuszek” (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Zelkowie);

9. Grupa „Biedronki” z Widomej, spektakl „Kot w butach|” (Szkoła Podstawowa w Widomej),

przyznała kolejno miejsca:

I miejce: Grupa „Pod Wyrwikoszem” z Pcimia

II miejsce: Grupa „Ale heca” z Racławic

III miejsce: Grupa „Raz-Dwa-Trzy” z Kluczy

Komisja przyznała trzy wyróżnienia, dla:

Grupy „Pestka” z Krakowa

Grupy „akuku” z Michałowic

Grupy „Kleks” z Iwanowic

Dodatkowo Jury przyznało nagrody indywidualne dla najlepszych aktorów tegorocznej edycji i tak najlepsze kreacje aktorskie stworzyli: Emilia Jedlińska-Jung, Jakub Hajdas, Zuzanna Hajdas, Jakub Ścisłowicz.

Po części konkursowej organizatorzy przygotowali dla uczestników festiwalu piknik z licznymi atrakcjami, m.in. warsztatami cyrkowymi z Grupą Teatralno-Happenerską PRÓG z Wadowic, warsztaty szczudlarskie, bębniarskie, malowanie twarzy, pokazy baniek mydlanych i wiele innych.