WOJ-MALOPOL LOGO KWADRAT cmykW tym roku już po raz 9 odbędzie się akcja „Miejsce przyjazne maluchom”. Po raz trzeci mogą w niej startować firmy i instytucje z całej Małopolski. Wcześniej odbywała się ona wyłącznie w Krakowie. Gorąco zachęcamy do skorzystania z możliwości udziału w tej akcji, której koordynatorem w Małopolsce (poza Krakowem) jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (Redakcja serwisu „Wrota Małopolski”).

Efektem tej akcji jest przyznawanie odpowiednim miejscom certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom”, które są rekomendowane jako warte odwiedzenia przez rodziców z małymi dziećmi. Co roku do akcji zgłasza się kilkuset kandydatów, a część z nich po spełnieniu odpowiednich warunków jest nagradzana.

Akcja prowadzona jest przez krakowski oddział Gazety Wyborczej, agencję PR Inspiration i Redakcję Wrota Małopolski – regionalny serwis informacyjny województwa małopolskiego.

Organizatorzy poszukują gmin, które zdecydują się na umożliwienie udziału w akcji chętnych z ich regionu i zostaną Partnerami akcji.

Do tej pory (poza Krakowem) naszymi Partnerami były m.in. gminy: Bochna, Gorlice, Chrzanów, Kościelisko, Miechów, Niepołomice, Nowy Sącz, Nowy Targ czy Zakopane, a w sumie dzięki temu na mapie Małopolski (poza Krakowem) znalazło się 61 „Miejsc przyjaznych maluchom”.

Wydarzenie cieszy się dużą renomą, a patronami honorowym są:

Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego
Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa

Główną korzyścią z udziału w akcji jest promocja gminy jako miejsca przyjaznego maluchom a zatem jego młodym mieszkańcom. W razie podjęcia pozytywnej decyzji gmina będzie wielokrotnie wymieniana w kontekście akcji na łamach krakowskiego wydania Gazety Wyborczej, stronach internetowych: krakow.gazeta.pl, miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl i serwisu Wrota Małopolski – malopolska.pl, oraz na profilach facebookowych akcji.

Nagrodzone miejsca zostaną opisane w specjalnym dodatku Gazety Wyborczej, który ukaże się na koniec akcji.

W tym roku po raz pierwszy planowane jest także uruchomienie aplikacji mobilnej z oznaczeniem miejsc, które otrzymają w tym roku wspomniany certyfikat.

Nasze oczekiwania wobec gminy: promocja akcji na stronach internetowych gminy (artykuły dostarczane przez organizatorów), zawieszenie plakatów informujących o akcji (dostarczonych przez organizatorów) oraz udział pracowników gminy w weryfikacji zgłoszeń (na podstawie wypełnionych przez kandydatów formularzy, które trafiają do organizatorów). Gmina nie ponosi żadnych kosztów w związku z udziałem w akcji.

Gminy, które zdecydują się na udział w akcji proszone są o przesłanie odpowiedniej informacji na adres mailowy: mpm@malopolska.mw.gov.pl w terminie do poniedziałku 18 sierpnia 2014 roku.

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać pod ten sam adres mailowy lub kontaktować się telefonicznie z Panią Ewa Winiarską – Redakcja Wrota Małopolski UMWM, koordynatorem akcji w Małopolsce, pod numerem tel. 12 630 34 74.

Harmonogram 9. edycja akcji „Miejsca przyjazne maluchom”:
01.09.2014 – start akcji, początek przyjmowania zgłoszeń firm i instytucji
28.09.2014 – koniec nadsyłania zgłoszeń
29.09-12.10.2014 – weryfikacja zgłoszeń
18.10.2014 – dodatek A4 „Miejsca przyjazne maluchom” w krakowskim wydaniu Gazety Wyborczej
19.10.2014 – gala wręczenia certyfikatów i otwarta impreza dla dzieci (zabawy, warsztaty, konkursy). Uruchomienie aplikacji mobilnej z miejscami, które otrzymały certyfikaty.

Poniżej przykładowe linki do informacji dotyczących akcji: