SONY DSCMuzyczna podróż po trzech magicznych miastach była motywem przewodnim piątego, jubileuszowego koncertu „Perły Powiatu”, który odbył się w niedzielę 12 października w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uzdolniona młodzież z kilkunastu gmin powiatu krakowskiego wraz ze swoimi instruktorami i znakomitym zespołem Roberta Budzynia dostarczyła słuchaczom wielu muzycznych wrażeń. Wieczór rozpoczął Robert Budzyń piosenką „My way” z repertuaru Franka Sinatry, po którym krótkimi przemówieniami przywitali gości starosta krakowski Józef Krzyworzeka i przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie Tadeusz Nabagło. Starosta krakowski powiedział mi. in. „ … Chcemy tylko wywołać Wasze wzruszenie i przekonanie, że talent tych młodych ludzi odpowiednio pielęgnowany, poparty tytaniczną pracą i pasją pedagogów może zdziałać cuda. Chcemy aby rodzice i dziadkowie mieli tę drobną chwilę satysfakcji, za wszystkie długie godziny spędzone w drodze na zajęcia i pod drzwiami sal prób, za którymi ich dzieci i wnuki robiły więcej niż to konieczne…”. Wicestarosta Urszula Stochel wręczyła nagrody zwycięzcom ubiegłorocznych konkursów na najlepsze wykonanie piosenek z repertuaru J. Wasowskiego i J. Przybory. Zostali nimi: Wilhelm Pasterz, który za wykonanie piosenki „Addio pomidory” otrzymał nagrodę publiczności obecnej na koncercie. Natomiast zwycięzcami głosowania internetowego zostali Magdalena Skarbińska i Konrad Pękala za wykonanie piosenki „No, co ja ci zrobiłem, Shimmy szuja”.
Muzyczna podróż po trzech pięknych i inspirujących miastach rozpoczęła się od Krakowa. Słuchacze mogli w tej części usłyszeć znane i lubiane piosenki polskich autorów jak „Bombonierka”, „Bardzo smutna piosenka retro”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” i wiele innych, profesjonalnie zaśpiewanych przez młodych wokalistów. Z Krakowa akcja przeniosła się do Paryża, gdzie zabrzmiały m. in. takie utwory jak: „Paryski gawroche”, „Santa Maria De La Mer”, „Ne me Quitte Pas”, „Je t’aime”. Natomiast w ostatnim mieście – Nowym Jorku można było usłyszeć typowo amerykańskie standardy jak „New York, New York”, „Wonderful World” czy „Somewhere Over The Rainbow”. Wszystkie piosenki wykonywane przez młodych wykonawców były związane z ruchem scenicznym podpartym grą świateł, ciekawymi wizualizacjami wyświetlanymi na dużym ekranie oraz bogatymi aranżami stworzonymi specjalnie na ten wyjątkowy koncert. Po zakończeniu wokalnych występów zabrzmiała wspólnie wykonana piosenka finałowa „Dni, których nie znamy” napisana przez Marka Grechutę. Dopełnieniem muzycznych atrakcji tego wieczoru był występ gwiazdorski Marty Bizoń, która w żywiołowy sposób wykonała autorski repertuar przy akompaniamencie swojego zespołu.
Podczas koncertu została przeprowadzona akcja charytatywna na rzecz 14-letniego Maćka. Udało się zebrać 3827,35 zł i 10 euro. Wszyscy goście koncertu otrzymali przygotowany przez Biuro Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Krakowie pamiątkowy album „Powiat Krakowski – paleta barw, smaków i tradycji”, do którego tekst napisała Monika Dudek – etnolog, regionalistka, miłośniczka folkloru, mieszkanka Tenczynka w powiecie krakowskim.
Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim sponsorom, dzięki którym realizacja koncertu była możliwa. Były to firmy: Goodman, Treko Laser, Krakowski Bank Spółdzielczy, Hean oraz Bank Spółdzielczy w Skawinie.

Perły Powiatu 2014: Wiktoria Gorzkowska, Natalia Rodak, Sylwia Rusek, Agnieszka Sioła, Gabriela Kotarba, Aleksandra Majka, Dominika Mucha, Kamil Cichy, Adrian Sadowski, Elżbieta Kalicka, Aleksandra Mrozowska, Norbert Kociarz, Weronika Kaim, Katarzyna Juraszek, Izabela Krokosz, Aleksandra Żmuda, Wilhelm Pasterz, Karolina Witkowska, Anna Ożóg, Patrycja Kaim, Agnieszka Łachowska, Julia Latosińska, Weronika Brzóska, Katarzyna Fiedor, Gabriela Jeleń, Julia Kolarska, Alicja Kopeć, Jagoda Wiecha, Justyna Windys, Filip Major, Aleksandra Medyńska, Monika Kusiba, Maja Sum, Konrad Pękala, Monika Chmielarczyk, Edyta Niziołek, Weronika Kozłowska, Karolina Musiał, Małgorzata Zgrzywa, Jakub Stożek, Kamila Szczurek, Kamila Tylek, Anita Noworyta, Adrianna Dijuk oraz Daria Dys.

Instruktorzy: Anna Dijuk – Bujok, Paweł Dys, Piotr Majewski, Anna Roj, Katarzyna Sanecka, Małgorzata Strzebońska – Sroka, Wojciech Sroka.
Realizatorzy: scenariusz: Anna Dijuk – Bujok, reżyseria: Anna Dijuk – Bujok, Piotr Majewski, kierownictwo muzyczne: Robert Budzyń we współpracy z Wojciechem Sroką, prowadzenie koncertu: Anna Dijuk – Bujok, Piotr Majewski.
Organizator koncertu: Biuro Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Publiczność obecna na koncercie mogła oddać głos na najlepszą piosenkę wieczoru.
Z przyjemnością informujemy, że Nagrodę Publiczności Koncertu „Perły Powiatu 2014” zdobyła Weronika Kozłowska ze Świątnik Górnych za wykonanie piosenki „Can’t Help Falling in Love” z towarzyszeniem swojej instruktorki Katarzyny Saneckiej.