Zawody lucznicze Puchar Wsi Krakowskiej '2015

Zawody lucznicze Puchar Wsi Krakowskiej ‘2015

Co roku, nieprzerwanie od 14 lat, w czerwcu, w Zabierzowie organizowane są zawody łucznicze dla dzieci i młodzieży do lat 15 – Puchar Wsi Krakowskiej. W bieżącym roku, 13 czerwca, na torach łuczniczych OSiR w Zabierzowie, do rywalizacji stanęło 79 młodych adeptów łucznictwa reprezentujących 10 klubów Małopolski i Śląska, startując w 3 kategoriach wiekowych i kategorii zespołowej. Imprezę otworzyli prezes ULKS Grot Zabierzów – Marta Dudek oraz v-ce Wójt Gminy Zabierzów – Wojciech Burmistrz, w asyście przewodniczącego Komisji Promocji, Kultury i Sportu Rady Gminy – Jerzego Kowalika, Kariny Lipiarskiej-Pałka – wielokrotnej reprezentantki barw narodowych, aktualnej wicemistrzyni Polski na torach otwartych, zawodniczki trenującej w Zabierzowie oraz przyjaciela zabierzowskich łuczników – Józefa Kruka. W trakcie zawodów tory łucznicze w Zabierzowie odwiedzili starosta krakowski Józef Krzyworzeka i radny Gminy Zabierzów Jerzy Cywicki – współzałożyciel Grota Zabierzów.

Medale w poszczególnych kategoriach zdobyli:

– dziewczynki młodsze (rocznik 2005 i młodsze)
1. Sylwia Syguła /Diana Wolbrom/
2. Oliwia Mysza /Błękit Gruszowiec/
3. Łucja Mysza /Błękit Gruszowiec/

– chłopcy młodsi (rocznik 2005 i młodsi)
1. Jakub Sroka /Grot Ruda Śląska/
2. Maksymilian Wider /Sokole Oko Zawadka/
3. Jan Kołodziej /Diana Wolbrom/

– dziewczęta (rocznik 2003 i młodsze)
1. Aleksandra Wider /Sokole Oko Zawadka/
2. Emilia Pieczara /Sokole Oko Zawadka/
3. Julia Mróz /Grot Ruda Śląska/

– chłopcy (rocznik 2003 i młodsi)
1. Marek Trzópek /Błękit Gruszowiec/
2. Kazimierz Wider /Sokole Oko/
3. Piotr Szczepański /Grot Zabierzów/

– młodziczki (rocznik 2001-02)
1. Stefania Andrzejewska /Płaszowianka Kraków/
2. Julia Smętek /Zamek Suski Sucha Beskidzka/
3. Agnieszka Baran /Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska/

– młodzicy (rocznik 2001-02)
1. Marcel Pilarek /Grot Ruda Śląska/
2. Marek Jaśkow /Płaszowianka Kraków/
3. Wiktor Szreder /Grot Ruda Śląska/

– młodziczki starsze (rocznik 2000)
1. Karolina Kozaczka /Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska/
2. Wyciślik Justyna /Grot Ruda Śląska/
3. Zemanek Berenika /Płaszowianka Kraków/

– młodzicy starsi (rocznik 2000)
1. Piotr Wiśniewski /UKS Dziesiątka Jaworze/
2. Mateusz Suder /Płaszowianka Kraków/
3. Hubert Stamkowicz /MGOKiS Dobczyce/

W rywalizacji klubowej zwyciężył ULKS Sokole Oko Zawadka, przed UKS Grot Ruda Śląska i MGOKiS Dobczyce. Na czwartym miejscu zakończył gospodarz zawodów – ULKS Grot Zabierzów. Za zajęcie miejsc 1-6 zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, a zespołom wręczono okolicznościowe puchary. Poczęstunek dla zawodników ufundowała firma RAFAPOL z Zabierzowa. Wyniki uzyskane przez zawodników – z racji wpisania turnieju do kalendarza imprez ogólnopolskich Polskiego Związku Łuczniczego – są brane pod uwagę w rankingu Ogólnopolskiej Ligii Młodzików 2015 i Pucharu Małopolski.

Wsparcia finansowego w organizacji imprezy udzielił Powiat Krakowski i Gmina Zabierzów. Finansowo i rzeczowo zawody wspierały firmy Motogama, Mosur, Rafapol i inni sponsorzy nie wymienieni z nazwy.

Do sprawnej organizacji imprezy w głównej mierze przyczynili się działacze i starsza młodzież zrzeszona w klubie.

Aleksander Jabłoński
ULKS Grot Zabierzów