Zawody pływackie (5)Już po raz czwarty Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skawinie był organizatorem Zawodów Pływackich Szkół Specjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego. Jak co roku, Honorowy Patronat nad tą niezwykłą imprezą objął starosta krakowski – Józef Krzyworzeka. Ponadto, po raz drugi rangę zawodów podniósł Honorowy Patronat Polskiego Związku Pływackiego, co niewątpliwie dodatkowo mobilizowało zawodników do zaciętej rywalizacji. Tegoroczne zawody odbyły się pod hasłem „Równamy do najlepszych”. Z satysfakcją dostrzegamy celowość organizacji tej imprezy, która nie tylko na trwale wpisała się w kalendarz wydarzeń skawińskiej szkoły specjalnej, ale jest także uznawana i doceniana w środowisku lokalnym.

Gospodarze mogą w tym roku być zadowoleni z rywalizacji sportowej oraz przebiegu organizacji zawodów. Na starcie stanęli uczestnicy z 9 placówek z całej Małopolski między innymi: z Chrzanowa, Tarnowa, Oświęcimia, Krakowa i Skawiny.

Zwycięzcy w poszczególnych stylach otrzymywali dyplomy, medale oraz unikatowe statuetki. Okazały puchar dla zwycięzcy zawodów – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie został wręczony przez starostę krakowskiego Józefa Krzyworzekę.

Imprezę uświetnili swoją obecnością również: wicestarosta krakowski Wojciech Pałka, członek Zarządu Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk, przewodnicząca Komisji Edukacji Janina Grela oraz przedstawiciele instytucji pozarządowych oraz szkolnych.

Nagrody rzeczowe, medale oraz okazały puchar zakupiono przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.

Autor tekstu:
Sebastian Krasny