SklejkaXVI INTERNATIONAL MUSIC FESTIWAL MALGRAT DE MAR 2015 to prestiżowy, międzynarodowy festiwal odbywający się w Hiszpanii pod Barceloną. W tegorocznej edycji imprezy wzięła udział Orkiestra Dęta Wieniawa, która swoim występem zachwyciła Jury oceniające poziom zespołu jak i licznie zgromadzoną publiczność. Zespół z Raciborowic zajął na festiwalu pierwsze miejsce, otrzymał nagrodę publiczności oraz nagrodę specjalną za najlepszy utwór (nagrodzony został „Trumpeter of Krakow”). Gratulujemy muzykom oraz kapelmistrzowi sukcesu!

Jednocześnie zapraszamy Państwa na uroczysty „Koncert Cecyliański” w wykonaniu Orkiestry Dętej Wieniawa oraz najlepszych chórów z terenu powiatu krakowskiego. Koncert odbędzie się 15 września 2015 roku w krakowskim kościele św. Katarzyny.

Wyjazd Orkiestry Dętej Wieniawa do Hiszpanii zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.