W czwartek, 17 grudnia 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Krakowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego występu Reprezentacyjnej Orkiestry Cianowice działającej przy Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Cianowic. Orkiestra zagrała kilka najpiękniejszych polskich kolęd stwarzając tym samym uroczystą i ciepłą atmosferę całego zgromadzenia. W kolejnej części gospodarze – starosta krakowski Józef Krzyworzeka i przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Nabagło przywitali wszystkich gości i odebrali od harcerzy z Krzeszowic betlejemskie światło pokoju. Następnie ksiądz Leszek Garstka (proboszcz parafii św. Szczepana) poświęcił opłatki, którymi połamali się zgromadzeni goście życząc sobie wszystkiego najlepszego na nadchodzące święta Bożego Narodzenia jak i na cały nowy 2016 rok. Tradycyjny, coroczny opłatek w Starostwie Powiatowym w Krakowie jest organizowany dla osób współpracujących z powiatem w wielu dziedzinach. W tegorocznym spotkaniu wzięły udział osoby ze świata polityki, biznesu oraz działające społecznie w organizacjach pozarządowych na terenie Powiatu Krakowskiego.