W środę, 16 marca 2016r. o godz. 13.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej do przeprowadzenia powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „ W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Na konkurs przesłano prace w czterech grupach wiekowych (gr. I – 299 prac, gr. II – 245 prac, gr. III – 71 prac, gr. IV – 13 prac) ze szkół z terenu Powiatu Krakowskiego. Komisja wybrała po 5 finałowych prac z każdej grupy wiekowej, które zostaną przesłane do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, ul. Basztowa 22 i wezmą udział w etapie wojewódzkim.

Poniżej wybrane prace, które wezmą udział w etapie wojewódzkim:

Grupa I (uczniowie klas I-III szkół podstawowych)

  1. Kinga Kozera – Szkoła Podstawowa im. W. Goetla w Zelczynie
  2. Adriana Mitana – Szkoła Podstawowa im. Kpt. pil Mieczysława Medweckiego   w Morawicy
  3. Lena Giermek – Zespół Szkół w Jerzmanowicach
    Wyróżnienie 1: Wiktoria Adamek – Szkoła Podstawowa w Minodze
    Wyróżnienie 2: Igor Sośnicki – Szkoła Podstawowa w Rząsce

Grupa II (uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych)

  1. Magdalena Chyla – Szkoła Podstawowa w Kryspinowie
  2. Dawid Soja – Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Czułówku
  3. Hubert Gruca – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
    Wyróżnienie 1: Wiktor Słaboń – Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze
    Wyróżnienie 2: Karina Farat – Szkoła Podstawowa w Minodze

Grupa III (uczniowie gimnazjów)

  1. Karolina Romek – Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Skawinie
  2. Liliana Pluta – Gminne Centrum Edukacji w Wawrzeńczycach
  3. Kinga Solarz – Gimnazjum im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Mnikowie
    Wyróżnienie 1: Patrycja Gwizdała – Zespół Placówek Oświatowych im. Królowej Jadwigi w Rybnej
    Wyróżnienie 2: Izabella Mularczyk – Gimnazjum nr 1 z oddziałami integracyjnymi i sportowymi im. Bł. Salomei w Skale

Grupa IV (uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej (do 18 roku życia)

  1. Karol Dej – Zespół Szkół w Waganowicach
  2. Kamil Koziara – Zespół Szkół w Waganowicach
  3. Michał Młyński – Zespół Szkół w Waganowicach
    Wyróżnienie 1: Kamil Gębczyk – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skawinie
    Wyróżnienie 2: Przemysław Cygan – Zespół Szkół w Waganowicach

Dodatkowo Komisja przyznała wyróżnienia n/w osobom:

Grupa I

  1. Oliwia Skucińska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kaszowie
  2. Dawid Baster – Szkoła Podstawowa w Cholerzynie z filią w Mnikowie
  3. Zuzanna Bąk -Szkoła Podstawowa im. Kpt. pil Mieczysława Medweckiego w Morawicy
  4. Anna Konarkowska – Szkoła Podstawowa w Nawojowej Górze

Grupa II

  1. Oliwia Bator -Szkoła Podstawowa im. Kpt. pil Mieczysława Medweckiego w Morawicy
  2. Natalia Korpała – Szkoła Podstawowa w Cianowicach

Grupa III

  1. Łucja Kmita – Gimnazjum nr 1 z oddziałami integracyjnymi i sportowymi im. Bł. Salomei w Skale
  2. Małgorzata Kęs – Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Skawinie
  3. Bartłomiej Stasiak – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gaju

Grupa IV

  1. Urszula Janik – Zespół Szkół w Waganowicach
  2. Magdalena Hrabia – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skawinie
  3. Bartłomiej Miszczyk – Zespół Szkół w Waganowicach
  4. Justyna Mucha – Zespół Szkół w Waganowicach
  5. Maciej Gaździcki – Zespół Szkół w Waganowicach
  6. Piotr Schabowski – Zespół Szkół w Waganowicach
  7. Alicja Mucha – Zespół Szkół w Waganowicach
  8. Dariusz Gwiżdż – Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy w Skawinie

Komisja obradowała w składzie:

  • Przewodniczący: Arkadiusz Wrzoszczyk – Członek Zarządu Powiatu w Krakowie
  • Sekretarz: Magdalena Farat – przedstawiciel Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie
  • Członkowie:
    Lidia Pycińska – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie
    Halina Gociewicz – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krakowie
    Anna Płonka – plastyk
    Janina Grela – Przewodnicząca Komisji Edukacji Publicznej