DSC_0149W niedzielę 15 maja br. w Stadninie Koni w Tomaszowicach (gmina Wielka Wieś) odbyły się zajęcia hipoterapeutyczno-integracyjne „Szansa na lepsze jutro”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Juvenilis – Z Młodzieńczą Siłą z siedzibą w Zelczynie. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego pn. wspieranie działań integrujących osoby niepełnosprawne ze społeczeństwem i były współfinansowane przez Powiat Krakowski.

Zajęcia były doskonałą okazją do miłego i aktywnego spędzenia niedzieli w rodzinnej atmosferze. Blisko czterdzieści dzieci z gmin powiatu krakowskiego miało okazję poznać radość obcowania z przyrodą i zwierzętami. Dodatkowo wspaniała pogoda sprawiła, że czas spędzony w Tomaszowicach był naprawdę dobrze wykorzystany. Celem prowadzonych zajęć z hipoterapii było zwiększenie samodzielności dzieci niepełnosprawnych i tym samym zwiększenie ich uczestnictwa w życiu społecznym.  W zajęciach udział brali także rodzice i rodzeństwo dzieci przez co zadanie realizowało aspekt integracji społecznej. Bowiem wspólne przebywanie miało pobudzić w nas wszystkich tolerancję,  akceptację i wrażliwość na drugiego człowieka. W imprezie udział wzięli także przedstawiciele Powiatu w osobach p. Mirosława Golanki – wicedyrektora Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich oraz p. Barbary Pietruszki inspektora w tymże wydziale odpowiedzialnego za realizację programów zdrowotnych. Dodatkową atrakcją dla dzieci biorących udział w zajęciach było otrzymanie pamiątkowego medalu i upominku. Zajęcia sprawiły prawdziwą radość tak dzieciom jak ich rodzicom. Z kolei dla nas  – organizatorów – uśmiechy dzieci było najlepszą nagrodą za pracę włożoną w organizację wydarzenia i dowodem, że w przyszłości warto organizować takie imprezy. W tym miejscu należą się także słowa podziękowania naszym partnerom – Stowarzyszeniu z myślą o mieszkańcach regionu „Być Szczęśliwym” z siedzibą w Wielkiej Wsi oraz  Fundacji na rzecz Rozwoju Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu “Krzeszowice” – Sanus. Zaangażowanie i doświadczenie p. Anny Bały – prezes stowarzyszenia „Być szczęśliwym” były dla nas ogromnym wsparciem przy realizacji tego zadania. Wspólny wysiłek zaowocował dobrem uczynionym dla drugiego człowieka i radością dzieci co jest rzeczą bezcenną.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia.