dsc_2459W sobotę 3 września 2016 roku na stadionie sportowym Ludowego Klubu Sportowego „Orlęta Rudawa” w Rudawie gm. Zabierzów odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu krakowskiego.

Zawody pod patronatem Starosty Krakowskiego Józefa Krzyworzeki, które organizowali: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, Komendant Miejski PSP oraz wójt Gminy Zabierzów, otworzył wicestarosta Wojciech Pałka. Zawody obserwowali zastępca wójta Gminy Zabierzów Bartłomiej Stawarz, wiceprezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej druh Jerzy Stopa, reprezentant Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie mł. bryg. Arkadiusz Kielin, a także przedstawiciele władz Powiatu Leszek Dolny, Piotr Goraj, Krzysztof Malik, Tadeusz Nabagło, Marek Piekara, Arkadiusz Wrzoszczyk oraz z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krakowie dyrektor Halina Gociewicz i Piotr Strzeboński.

W sportowych zmaganiach brało udział 10 drużyn żeńskich i 18 drużyn męskich, spośród których po klasyfikacji generalnej na zwycięskich miejscach uplasowały się:

w kategorii strażaczek:

1. OSP Bębło
  2. OSP Poskwitów
  3. OSP Bosutów
  4. OSP Wołowice
  5. OSP Jeziorzany
  6. OSP Łuczyce

w kategorii strażaków:

1. OSP Bosutów
  2. OSP Książniczki
  3. OSP Wawrzeńczyce
  4. OSP Miłocice
  5. OSP Wołowice
  6. OSP Świątniki Górne.

Drużyny za miejsca 1-3 otrzymały puchary, za miejsca 1-6 nagrody pieniężne, które wręczał Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka, a pamiątkowe dyplomy wszystkie drużyny, które brały udział w tegorocznych zawodach.

Warto podkreślić, że drużyna strażaczek z OSP Bębło oraz drużyna strażaków z OSP Bosutów będą reprezentować nasz powiat w zawodach szczebla wojewódzkiego.