W Skawinie odbył się pierwszy w tegorocznej edycji turniej dziecięcy w szpadzie pt. „Puchar Żubrów”. Zawody rozegrano w czterech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzicy, skrzaty i zuchy. W zawodach wzięło udział 158 zawodników z całej Polski oraz zawodnicy ze Słowacji. W szerokim finale ( 8 zawodników w kat. wiek.) znalazło się 6 zawodników z Powiatu Krakowskiego: Zofia Wątor, Eryka De Vreese, Jan Skalski, Wiktor Hapek, Michał Pielach, oraz Hubert Łagan.

Klasyfikacja końcowa:

Szpada dziewcząt:

Dzieci:
1 ŚLĘZAK Katarzyna (UKS WOŁODYJEWSKI SIEMIANOWICE)
2 HALEMBA Antonina (UKS WOŁODYJEWSKI SIEMIANOWICE)
3 PORWOŁ Liliana (UKS TRÓJKA RADLIN)
3 MĘŻYK Oliwia (RMKS RYBNIK)
5 GARUS Oliwia (GRASS HOPPER)
6 RADWAN Patrycja (KS SZPADA WADOWICE)
7 MAŁOZIĘĆ Maria (UKS TRÓJKA RADLIN)
8 REIL Kaja (UKS TRÓJKA RADLIN)

Zuchy:
1 RATYNA Magda (MUSZKIETER GLIWICE)
2 GOCZAŁ Alicja (GRASS HOPPER)
3 DROZDOWSKA Hanna (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)
3 FRYDRYCH Małgorzata (UKS SOKOLIK MOSiR KROSNO)
5 WĄTOR Zofia (PKS MILENIUM SKAWINA)
6 JĘDRZEJEC Wiktoria (PIAST GLIWICE)
7 MRÓZ Martyna (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)
8 MISIAK Laura (TS GÓRNIK RADLIN)

Skrzaty:
1 SZCZUROWSKA Maria (UKS KOSYNIER GLIWICE)
2 CISZCZOŃ Maria (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)
3 SMOLARCZYK Kinga (UKS KOSYNIER GLIWICE)
3 FRYDRYCKA Jagoda (BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE)
5 DE VREESE Eryka (UKS TOPÓR KRZESZOWICE)
6 ŚWIDZIŃSKA Marika (AZS AWF KRAKÓW)

Młodziczki:
1 SABALSKA Ewelina (MKS KUSY SZCZECIN)
2 OSTROWSKA Alicja (PIAST GLIWICE)
3 PIOTROWSKA Aleksandra (UKS KAZIMIERZ NIEPOŁOMICE)
3 KLUGHARDT Gloria (UKS MDK OLIMP LUBIN)
5 KOTULSKA Agata (UKS TRÓJKA RADLIN_)
6 OSADNIK Maja (UKS WOŁODYJOWSKI)
7 WITA Patrycja (UKS TRÓJKA RADLIN)
8 DZIEDZIC Gabriela (AZS AWF KRAKÓW)

Szpada chłopców:

Dzieci:
1 FILEK Ireneusz (GRASS HOPPER)
2 KWAŚNIK Dominik (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)
3 STANKIEWICZ Jerzy (GRASS HOPPER)
3 SPANDEL Paweł (UKS TRÓJKA RADLIN)
5 ŁAGAN Hubert (UKS TOPÓR KRZESZOWICE)
6 KUROWSKI Bartłomiej (PIAST GLIWICE)
7 ZIELIŃSKI Franciszek (SZPADA WADOWICE)
8 SKALSKI Jan (UKS VICTORIA GAJ)

Skrzaty:
1 PABIJAŃCZYK Adam (AZS AWF WROCŁAW)
2 LESNIAK Bartosz (GRASS HOPPER)
3 RONER Michał (UKS WOŁODEJOWSKI)
3 GERBOC Jozef (SERMU SNINA)
5 GIEMZA Franciszek (AZS AWF WROCŁAW)
6 HAPEK Wiktor (UKS TOPÓR KRZESZOWICE)
7 TALOWSKI Karol (UKS TOPÓR KRZESZOWICE)
8 PIELACH Michał (PKS MILENIUM SKAWINA)

Zuchy:
1 WIKTOR Stanisław (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)
2 HUWER Tymoteusz (UKS TRÓJKA RADLIN)
3 ZAKRZEWSKI Antoni (KS ZAWISZA CZARNY)
3 KOŚKOVSKY Martin (SERMU SNINA)
5 NOWAKOWSKI Jan (KS ZAWISZA CZARNY)
6 ADAMCZYK Mikołaj (KS SZPADA WADOWICE)
7 KUROWSKI Błażej (PIAST GLIWICE)
8 KOC Stefan (T.S. WISŁA KRAKÓW)

Młodzicy:
1 KAŹMIERSKI Maciej (MKS GRYF MIELEC)
2 URBAN Paweł (MKS GRYF MIELEC)
3 BEZUCH Krzysztof (RMKS RYBNIK)
3 TARACHANOWICZ Szymon (MKS GRYF MIELEC)
5 URBAN Piotr (MKS GRYF MIELEC)
6 KUREK Jakub (UKS TRÓJKA RADLIN)
7 WESOLOWSKI Mikołaj (PIAST GLIWICE)
8 MADURA Dawid (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)

Szczepan Kuźmiński