Już po raz ósmy w dniu 29 września 2017 roku zostały przeprowadzone Mistrzostwa Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym. Mistrzostwa organizuje cyklicznie Komenda Miejska PSP w Krakowie, w tym roku przy współudziale Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

W tegorocznej edycji udział wzięło 16 czteroosobowych drużyn zarówno z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych KM PSP jak i zaprzyjaźnione formacje Policji, Straży Granicznej, Inspektoratu Transportu Drogowego, Straży Miejskiej Miasta Krakowa, Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej kończąc na drużynie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawinie.

Cztery różne scenariusze zdarzeń wymagających podjęcia działań z zakresu ratownictwa medycznego, technicznego, oraz próby sprawności fizycznej w czterech różnych lokalizacjach na terenie Gminy Skawina stanowiły arenę zmagań dla wszystkich 16 drużyn.

Mistrzostwa zostały objęte patronatem przez m.in. Wojewodę Małopolskiego, Wicestarostę Powiatu Krakowskiego, oraz Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, którzy wzięli również udział w dekoracji zwycięzców w amfiteatrze przy pałacyku “Sokół” w Skawinie.

Zwycięstwo w tegorocznych Mistrzostw odniosła drużyna Krakowskiej Straży Miejskiej przed drużynami z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Komendy Miejskiej PSP w Krakowie nr 6 oraz nr 4.

Opracowanie: kpt. Bartłomiej Rosiek