27 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych. W tej szkolnej uroczystości brała udział Janina Grela, członek Zarządu Powiatu Krakowskiego, która życzyła maturzystom sukcesów podczas egzaminów i udanego wejścia w dorosłe życie.

Dyrektor ZSRCKU w Czernichowie, Grzegorz Bylica wręczył świadectwa ukończenia szkoły uczniom i uczennicom, którzy osiągnęli najwyższą średnią dydaktyczną. Najlepszy wynik – 5,58 –  uzyskał Mykhailo Bilov z klasy 4C.

Wicedyrektor szkoły, Barbara Kajda wspomniała również o innych sukcesach uczniów, m.in. o uzyskaniu przez Marianę Oleksiienko trzeciego miejsca w „Powiatowym Przeglądzie Artystycznym. Skawina 2018”. O sukcesach sportowych uczniów klas czwartych wspominali także nauczyciele wf-u, Małgorzata Downar – Zapolska i Kamil Szewczyk, którzy wręczyli uczennicom pamiątkowe statuetki.

Radosną uroczystość uświetnił swym występem szkolny chór pod kierunkiem Łucji Dyjach, wykonując m.in. utwór z repertuaru Lady Pank, którego refren odśpiewali wspólnie wszyscy uczniowie.