„To już jest koniec…‘’ usłyszeli uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach podczas uroczystego zakończenia edukacji w szkole ponadgimnazjalnej. Ale zupełnie inaczej niż w popularnej piosence czeka ich jeszcze wiele chwil, tych pięknych (oby jak najwięcej ) i tych smutnych. Na razie 4 maja pierwszy egzamin maturalny. Zanim to jednak nastąpi, po raz ostatni zgromadzili się w auli szkolnej, aby po raz ostatni spotkać się z kolegami ze szkolnej ławy, wychowawcami i nauczycielami. W tym uroczystym dniu towarzyszyli im starosta krakowski Wojciech Pałka, dyrektor szkoły Alicja Milczarek, przewodniczący Rady Rodziców Henryk Woszczyna, grono pedagogiczne oraz uczniowie klas pierwszych i drugich. Część oficjalna to nagrody i podziękowania. Z rąk starosty nagrodę odebrał Michał Kurdziel, który może pochwalić się tytułem najlepszego ucznia wśród maturzystów. Tuż za nim znalazła się Justyna Kuć, która również została doceniona odbierając z rąk starosty Wojciecha Pałki i dyrektor Alicji Milczarek nagrodę ufundowaną przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu z Filią w Jaworznie, współpracującą z naszym liceum. Szczególne nagrody za wyjątkowe zaangażowanie w życie szkoły, sukcesy na polu artystycznym i działalność w ramach wolontariatu powędrowały do Adrianny Gieruli, Natalii Jaros i Katarzyny Czerwonki.  Nagród nie zabrakło również dla innych uczniów, którzy wyróżniali się nie tylko w nauce, ale również w pracy na rzecz szkoły, wolontariacie, reprezentowaniu szkoły w zawodach sportowych. Ich trud został doceniony w formie nagród książkowych i dyplomów uznania. Po części oficjalnej wszystkich zaprosili uczniowie klas drugich na przygotowany przez nich program artystyczny, a na koniec ostatni raz mogli maturzyści usiąść w szkolnej ławie i odebrać świadectwa z rąk wychowawców. A potem już „ szczęśliwej drogi już czas…”

Patrycja Mendela
LO w Krzeszowicach