W dniu 17 czerwca 2018 r.  o godz. 15.00 w Modlnicy, w amfiteatrze przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, przy ul. Sportowej 2 odbyła się Krakowska Godka 2018 – festiwal gwary i tradycji krakowskiej. Główną ideą i celem spotkania było przypomnienie oraz propagowanie pięknej, krakowskiej godki. Patronem tegorocznego festiwalu był Włodzimierz Tetmajer – autor „Słownika bronowskiego”, „Ubiorów ludu polskiego”, Gospodarz z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji, niespodzianek i dobrej zabawy. W programie imprezy nie zabrakło miejsca na liczne konkursy, wśród nich m.in.:
– konkurs teatralny „Godka krakowska w utworach scenicznych”,
– quiz dla śmiałków z przymrużeniem oka o tytuł „Najbardziej wygodanej pary”
– konkurs gwary krakowskiej, czyli godki
– śpiewnik krakowski, czyli wspólne śpiewanie z Jurajską Kapelą Folklorystyczną,
– konkurs na tradycyjny sernik krakowski oraz
– konkurs na tradycyjny, krakowski strój ludowy
W czasie Festiwalu przygrywała Jurajska Kapela Folklorystyczna i Folk Kapela GOKiS. W uroczystościach udział wzięli: Wojciech Pałka, starosta krakowski oraz Tadeusz Wójtowicz, wójt gminy Wielka Wieś.