9 czerwca 2018r. na hali sportowej przy LO w Skawinie odbył się Otwarty Turniej Siatkarski organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”. Turniej planowany był na 12 zespołów, ale 1 drużyna w ostatniej chwili odwołała swój udział. Wobec czego do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn – MTS Piast Skawina, Walczący Weterani – Skawina, PKS Janusz, Lotnicy Kraków, Challenge Budzów, MB- Net Kraków, EVT Kraków, Ofensywni, AGH Kraków, MPS Świnna Poręba oraz  Krak Rebelz. W zawodach wzięło udział łącznie 98 zawodników.

Mecze grupowe rozgrywane systemem „każdy z każdym” odbywały się jednocześnie na trzech boiskach, do dwóch wygranych setów. Zwycięzcy grup  (Lotnicy, Ofensywni, PKS Janusz) oraz drużyna 1 drużyna z drugiego miejsca – Krak Rebelz po zacięty boju o awans z drużyną AGH – zmierzyli się w półfinałach. Po zaciętych pojedynkach półfinałowych drużyna Krak Rebelz i PKS Janusz zagrali o miejsce 3, które przypadło drużynie PKS Janusz. W finale Lotnicy pokonali Ofensywnych bo bardzo zaciętej walce, gdzie szala zwycięstwa często zmieniała stronę. Walka o mistrzostwo stała na wysokim poziomie, i żadna drużyna nie odpuszczała. Cały turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie, a poszczególne spotkania niejednokrotnie kończyły się trzecim decydującym setem. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt.

Kolejny turniej siatkarski w Skawinie z pewnością można go zaliczyć do udanych o czym mogą świadczyć słowa podziękowań zawodników biorących w nim udział. Już dziś zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się na początku grudnia.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Gminy Skawina i Powiatu Krakowskiego.

Agnieszka Kierzkowska
UKS Jedynka Skawina