12 czerwca 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Krakowie odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu i prezydium Rady Powiatu w Krakowie z wójtami i burmistrzami z terenu powiatu krakowskiego. Głównymi tematami spotkania była informacja dyrektora Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego Łukasza Wróblewskiego na temat prac związanych z realizacją Inicjatyw Samorządowych w 2018 roku oraz na temat infrastruktury drogowej w powiecie krakowskim. Dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego Dorota Niemiec przedstawiła z kolei informację o aktualnych możliwościach i ofertach Funduszu Pracy. Wszyscy zebrani usłyszeli również wiadomość o poziomie zaawansowania realizacji projektu „E-usługi w informacji przestrzennej w Powiecie Krakowskim”, którą przestawił Andrzej Pajor. Na zakończenie spotkania w związku z pożarami składowisk odpadów na terenie kraju, informację o kontroli składowisk odpadów i ewentualnych nieprawidłowościach przedstawił Piotr Zymon, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krakowie.