W dniach od 29 czerwca do 2 lipca 2018 r. powiat krakowski wspólnie z powiatem wielickim zorganizował Młodzieżowy Festiwal Sportu, w którym wzięła udział także reprezentacja partnerskiego powiatu monachijskiego. Impreza ta odbywa się cyklicznie co dwa lata, na zmianę na terenie Polski i Niemiec. Młodzież rywalizowała indywidualnie i drużynowo
w czterech dyscyplinach sportowych, rozgrywanych tym razem na terenie powiatu wielickiego, w Kampusie Wielickim oraz na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej. Podczas festiwalu młodzi ludzie mieli wiele okazji do nawiązania bliższych kontaktów, nie tylko w trakcie zawodów sportowych, lecz również w czasie wolnym, m.in. podczas wspólnego wyjazdu do Energylandii, warsztatów kulinarnych i Festiwalu Nauki.

Otwarcia zawodów dokonali starosta krakowski Wojciech Pałka, starosta wielicki Jacek Juszkiewicz oraz starosta monachijski Christoph Göbel. Podczas uroczystości wystąpił zespół cheerleaderek Little Unique z gminy Kocmyrzów-Luborzyca, których trenerką jest Lidia Stefańska.  Przedstawiciele wszystkich trzech powiatów kibicowali też swoim reprezentacjom podczas zawodów.

Podczas uroczystości zamknięcia Młodzieżowego Festiwalu Sportu dekoracji zwycięzców dokonali starostowie wielicki i monachijski oraz Arkadiusz Wrzoszczyk, członek Zarządu Powiatu Krakowskiego.

Klasyfikacja zwycięzców w poszczególnych dyscyplinach przedstawia się następująco:

TENIS STOŁOWY – dziewczęta

1. Christian Cobelt – powiat monachijski
  2. Oliwier Nazim – miasto Kraków
  3. Dawid Kudła – powiat wielicki

Dziękujemy trenerom i opiekunom grup z powiatu krakowskiego: Pawłowi Czyżowi, Kamili Kajniak, Annie Wieczorek, Danielowi Chechelskiemu, Maciejowi Grzesikowi, Tomaszowi Kutkowi oraz Marcinowi Starzykiewiczowi za zaangażowanie zarówno podczas przygotowań młodych zawodników, jak i w trakcie trwania rywalizacji.