We wtorek, 17 lipca 2018 roku otwarto na krzeszowickim rynku wystawę pt. Ojcowie Niepodległości. W ekspozycji prezentowane są sylwetki Piłsudskiego, Dmowskiego, Korfantego, Witosa, Paderewskiego i Daszyńskiego – osób powszechnie uważanych za ojców polskiej niepodległości. Wystawa jest prezentowana w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Biało-Czerwony Szlak – Moja Niepodległa i ma na celu zachęcenie małych społeczności, pielęgnujących swoją lokalną historię, do odkrywania lokalnych bohaterów walczących o niepodległość. Inicjatorem i autorem akcji jest Instytut Pamięci Narodowej.

W otwarciu wzięli udział między innymi – starosta krakowski Wojciech Pałka, burmistrz gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk, jego zastępca Witold Kulczycki, dyrektor krakowskiego oddziału IPN Filip Musiał, przewodniczący Rady Miejskiej Adam Godyń, wiceprzewodnicząca RM Michalina Nowakowska-Malczyk, dyrektor Centrum Kultury i Sportu Anna Miga, były wicestarosta Andrzej Furmanik, radni Rady Miejskiej w Krzeszowicach.

Organizatorem wystawy w Krzeszowicach jest Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach przy wsparciu Powiatu Krakowskiego. Będzie ona prezentowana do 29 lipca 2018 roku.