W niedzielę, 2 września 2018 roku w Sąspowie odbyły się Dożynki Powiatu Krakowskiego i Dożynki Gminy Jerzmanowice-Przeginia. Święto plonów rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej przy kościele św. Katarzyny. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na miejscowe boisko gdzie gospodarze – starosta krakowski Wojciech Pałka i wójt gminy Jerzamowice-Przeginia Adam Piaśnik otworzyli część oficjalną i przywitali wszystkich zgromadzonych gości. Starostowie dożynek – Krystyna Goraj i Stanisław Piwowarczyk wręczyli gospodarzom chleb, jako symbol ciężkiej pracy rolnika. Starosta Pałka i wójt Piaśnik w towarzystwie zaproszonych gości podzielili go i rozdali. W dalszej kolejności poszczególne grupy obdarowały chlebem przedstawicieli samorządów, służb i duchowieństwa. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy, stoisko regionalne i najpiękniej przystrojoną zagrodę. Wyniki konkursów prezentują się następująco:

Wyniki konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy:

I miejsce – KGW Zagacie, gm. Czernichów
II miejsce – KGW Sąspów, gm. Jerzmanowice-Przeginia
III miejsce – Zespół Śpiewaczy Kozierowianie, gm. Michałowice

Wyniki konkursu na najlepsze stoisko regionalne:

I miejsce – Modlniczanki, gm. Wielka Wieś
II miejsce – KGW Waganowice, gm. Słomniki
III miejsce – KGW Rudawa, gm. Zabierzów

Wyniki konkursu na najpiękniejszą zagrodę (przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca):
– Bogumiła Kopeć
– Stanisław Piwowarczyk
– Jolanta Szwajcowska i Monika Pęgiel

Podczas uroczystości dożynkowych nagrodzono najlepszych rolników powiatu krakowskiego. W 2018 roku najlepszymi rolnikami zostali:

• Renata i Jerzy Żakowie z gminy Czernichów
  • Czesław Pobędza z gminy Iwanowice
  • Barbara Goraj z gminy Jerzmanowice – Przeginia
  • Monika i Jan Drewnowscy z gminy Kocmyrzów – Luborzyca
  • Bogusław Matysik z gminy Krzeszowice
  • Mateusz Konik z gminy Liszki
  • Grzegorz Krawczyk z gminy Michałowice
  • Jan i Elżbieta Ożogowie z gminy Mogilany
  • Rafał Bugajski z gminy Skała
  • Jolanta i Eugeniusz Dziubowie z gminy Skawina
  • Marzena i Marian Buccy z gminy Słomniki
  • Marcin Michalski z gminy Sułoszowa
  • Wacław Kurowski z gminy Świątniki Górne
  • Tomasz Buczak z gminy Wielka Wieś
  • Krystyna Piwowarczyk z gminy Zabierzów
  • Andrzej Walczak z gminy Zielonki

Po zakończeniu oficjalnej części dożynek odbyły się gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Wieczorem z kolei wystąpił zespół Tebunie-Tutki i odbyła się zabawa taneczna.

Dożynki odbyły się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.