19 młodych stypendystów Young Master wzięło udział w organizowanych w dniach od 4 do 11 sierpnia 2018 r. w Oberschleissheim w powiecie monachijskim warsztatach dla młodych artystów. Była to pierwsza edycja stypendium Young Master,  ufundowanego przez powiat monachijski i Fundację im. Heinera Janika. Spośród nadesłanych zgłoszeń międzynarodowe jury wybrało 20 stypendystów, w tym 7 z powiatów krakowskiego i wielickiego oraz miasta Krakowa. Pracowali oni wspólnie z młodzieżą niemiecką, tworząc obrazy, rzeźby i kolaże, a efekty ich prac zostały zaprezentowane podczas wystawy wieńczącej pobyt w Niemczech. Wystawa będzie pokazywana w listopadzie 2018 r. Starostwie Monachijskim, a w przyszłym roku  można będzie je zobaczyć także w powiecie krakowskim i wielickim.