Kwi
27
czw
Dni Otwarte w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie @ ZSTE w Skawinie
Kwi 27@09:00 – 15:00
plakat

plakat

Wiosenny Koncert Charytatywny Gwiazdy dla Autyzmu @ Nowohuckie Centrum Kultury
Kwi 27@18:00 – 20:00

Zachęcamy do udziału w “Wiosennym Koncercie Charytatywnym Gwiazdy dla Autyzmu”, w którym wezmą udział muzycy z orkiestry “Wieniawa” oraz wokaliści chóru “Fermata”, działający na terenie powiatu krakowskiego.

plakat

plakat

Wiosenny Koncert Charytatywny Gwiazdy dla Autyzmu

27 –go kwietnia 2017 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w ramach miesiąca wiedzy o autyzmie, odbędzie się koncert krakowskich gwiazd z udziałem Orkiestry Wieniawa i Chóru Fermata. Charytatywny koncert w NCK-u wpisuje się w cykl imprez proponowanych w ramach obchodów Kwietnia – Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, kiedy to nie tylko dzielimy się wiedzą o autyzmie, ale także wspieramy organizacje pozarządowe świadczące pomoc osobom z tą niepełnosprawnością. Koncerty Orkiestry Wieniawa to wspaniałe przeżycie artystyczne. Ten wyjątkowy zespół typu Concert Band, liczący ponad 50-ciu młodych muzyków, zmienia stereotypowe myślenie o orkiestrach dętych! Tym razem, zespół stworzy muzyczną oprawę dla znakomitych artystów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć Jubileuszowe utwory Lidii Jazgar z zespołem Galicja w nowych aranżacjach na orkiestrę, najbardziej znane przeboje Andrzeja Sikorowskiego i zespołu Pod Budą oraz takie utwory, jak: Dziwny jest te świat Czesława Niemena wykonane przez zachwycającego Mateusza Ziółko. Usłyszymy również znakomitą muzykę filmową, m.in. Ennio Moriccone w wykonaniu orkiestry Wieniawa i Chóru Fermata wraz z solistami i wiele innych utworów.

Zapraszamy na Wiosenny Koncert Charytatywny „Gwiazdy dla Autyzmu” organizowany na rzecz dzieci i młodzieży uczących się w krakowskim Centrum Autyzmu. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia „Przyszłość”, które zostało założone przez rodziców dzieci z autyzmem i nieustannie wspiera działalność Centrum Autyzmu poprzez zakup niezbędnych pomocy, wyposażenia, finansowanie wycieczek i zajęć dodatkowych. Koncertowi będzie towarzyszyć kiermasz rękodzieł wykonanych w Centrum Autyzmu oraz wystawa prac uczniów „Tak ja to widzę”

Wiosenny Koncert Charytatywny Gwiazdy dla Autyzmu:
Wykonawcy: Lidia Jazgar z zespołem Galicja, Andrzej Sikorowski, Mateusz Ziółko, Orkiestra Wieniawa, Chór Fermata wraz z solistami

27 kwietnia 2017 roku, czwartek, godzina 18:00

Bilety: 60 zł,

Informacje i rezerwacje: Biuro Organizacji Widowni, tel.: 12 644 02 66 wew. 55,

e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

http://biletyna.pl/event/Wiosenny-Koncert-Charytatywny-Gwiazdy-dla-Autyzmu-Nowohuckie-Centrum-
Kultury-sala-teatralna-Krakow-e46569.html

Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Więcej na: https://web.facebook.com/events/1518908191460800

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Organizator: Stowarzyszenie Przyszłość

Partnerzy: Centrum Autyzmu, NCK, Orkiestra Wieniawa

Patroni Medialni: Radio Kraków, TVP Kraków

Kwi
30
nie
Obchody Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Krakowskim
Kwi 30@13:00 – 16:00
Maj
1
pon
Muzyczne Majówki w Ojcowie 2017 @ Hotel Pod Łokietkiem w Ojcowie
Maj 1@16:30 – 18:30
plakat

plakat

Już 1 maja rozpocznie się Festiwal Muzyczne Majówki w Ojcowie. W tym roku organizatorzy przygotowali dla nas muzyczną wędrówkę po Europie. W trakcie czterech koncertów cofniemy się w czasie i odwiedzimy cztery zakątki starego kontynentu.

1 maja zawitamy do słonecznej Hiszpanii. Usłyszymy najpiękniejsze klasyczne pieśni hiszpańskie przeplatane utworami na gitarę solo, w wykonaniu Krzysztofa Cyrana (gitara) i Ady Bujak (śpiew). Zanurzymy się w przepysznej baśniowej historii od arabskiego średniowiecza, przez Złoty Wiek, aż po czasy nowożytne.

6 maja przeniesiemy się w kraje słowiańskie. Będziemy mogli posłuchać pieśni polskich i rosyjskich kompozytorów w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej z klasy śpiewu pani Agnieszki Monasterskiej. Przy fortepianie zasiądzie Dorota Moliszewska.

13 maja znajdziemy się w górzystej Szkocji i spotkamy się z prawdziwym Szkotem grającym na dudach. Celtic Triangle to unikalne trio (Katarzyna Wiwer – sopran, Irena Czubek-Davidson – harfa, Lindsay Davidson – dudy) czerpiące inspirację z muzycznych korzeni Szkocji, które porywa publiczność zarówno aranżacjami starych szkockich pieśni, jak i nowymi kompozycjami wykorzystującymi elementy muzyki tradycyjnej i starej formy.

14 maja na zakończenie festiwalu odwiedzimy XVIII wieczne Niemcy i posłuchamy niemieckich chorałów z kanatat J.S.Bacha w wykonaniu chóru Kantorei Sankt Barbara pod dyrekcją Wiesława Delimata.

Wszystkie koncerty zaplanowane są na godz. 16:30 i odbywać się będą w Hotelu pod Łokietkiem (obecnie Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze) w Ojcowie.  Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Więcej o wykonawcach koncertów można przeczytać na www.muzycznemajowki.pl

Maj
20
sob
XIX MAŁOPOLSKIE DNI DZIEDZICTWA KULTUROWEGO – DOBRY CZAS WOLNY @ Małopolska
Maj 20 – Maj 21 całodniowy
xix-malopolskie-dni-dziedzictwa-kulturowego

xix-malopolskie-dni-dziedzictwa-kulturowego

Podczas dwóch majowych weekendów Małopolski Instytut Kultury zachęca do poznawania ciekawych miejsc Krakowa i Małopolski. Wspólnie z gospodarzami i przewodnikami będzie można wysłuchać pasjonujących opowieści na temat niezwykłych postaci i obiektów. Hasło tegorocznej edycji brzmi: Od kuchni. Oprócz wiedzy na temat historii pomieszczeń, sprzętów kuchennych i samych kulinariów, organizatorzy zapraszają do poznawania dziejów sztuki kulinarnej, poszukiwania ciekawych historii o kuchni i z kuchnią w tle. A czasem do wejścia do zabytków kuchennym wejściem. W 2017 roku w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego zostanie zaprezentowanych 11 zabytków, zlokalizowanych na czterech trasach zwiedzania – dwóch krakowskich, w okolicach Bochni i Szczawnicy. Dotychczas MIK  udostępnił do zwiedzania blisko 240 zabytków, z których jedna trzecia jest na co dzień niedostępna dla turystów bądź dostępna w ograniczonym stopniu. W ponad 100 miejscowościach Małopolski można było zwiedzać kościoły, pałace, dwory, muzea, skanseny, zabytki techniki, a także układy urbanistyczne i atrakcje przyrodnicze. Dotychczas powiat krakowski reprezentowały zabytki : Dwór Dąbrowskich w Michałowicach, Kaplica Na Wodzie w Ojcowie , Kościół i Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej, Osada Młynarska Boroniówka w Grodzisku, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Prandocinie, uzdrowisko w Krzeszowicach , Pałac w Igołomi i wiele innych.

Program XIX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

20–21 maja 2017

TRASA KRAKOWSKA

TRASA OKOLICE BOCHNI

27–28 maja 2017

TRASA KRAKOWSKA

TRASA OKOLICE SZCZAWNICY

Rezerwację na wybrane punkty programu oraz infolinię MIK uruchomi na stronie dnidziedzictwa.pl 15 maja 2017.