Lip
23
nie
X Małopolskie Święto Czosnku
Lip 23 całodniowy
Plakat

Plakat

11. edycja Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce @ Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Racławicach (gmina Jerzmanowice-Przeginia)
Lip 23@12:00 – 13:00
Muzyki Zaklętej w Drewnie

Muzyki Zaklętej w Drewnie

Małopolska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza na koncert dedykowany dzieciom w ramach 11. edycji Muzyki Zaklętej w Drewnie – festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

23 lipca o godz. 12:00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Racławicach (gmina Jerzmanowice-Przeginia) wystąpi Baśniowa Kapela w programie „Płatki nieziemskiej róży”.

Baśniowa Kapela to duet specjalizujący się w repertuarze dla dzieci. Najmłodszym proponuje piosenkę z elementami teatru, uzupełnioną grafiką, przez którą opowiada historie inspirowane rzeczywistością. Wszystkie one zostały oplecione wyobraźnią lub powstały w wyobraźni twórcy – Adama Szafrańca, który dzieciom przekazuje je wraz z żoną – Dorotą Szafraniec – wokalistką Kapeli.

Duet potrafi słowem i muzyką tak zainteresować publiczność, że scenografia i stroje przestają być niezbędne. Artyści chcą w maksymalny sposób oddziaływać na wyobraźnię dziecka, zmusić je do wysiłku. Nagrodą są dla nich roześmiane dziecięce buzie, zapatrzone oczy, w których często widać łzy wzruszenia i radości, niesamowita wrażliwość i zasłuchanie małego człowieka.

W Racławicach Baśniowa Kapela zaprezentuje spektakl muzyczny „Płatki nieziemskiej róży”. O tym, że „każdy jest piękny” przekonają się dzieci, które będą z nami 23 lipca w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny.

Więcej informacji o Festiwalu: www.drewniana.malopolska.pl/?page=muzyka

Wydarzenie na portalu facebook: www.facebook.com/events/126128841298821

Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest bezpłatny!

Muzyka Zaklęta w Drewnie

Muzyka Zaklęta w Drewnie

„Muzyka Zaklęta w Drewnie” już od jedenastu lat rozbrzmiewa na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. W letnie niedziele w kolejnych „drewnianych” zakątkach Małopolski występują wybitnej klasy artyści, a także wyjątkowo uzdolnieni muzycy młodego pokolenia. Na Szlaku słychać klasyczne dźwięki fortepianu, klawesynu, folkowe brzmienia skrzypiec i basów, a nieraz także muzykę jazzową czy klezmerską. Zachwyt publiczności wzbudzają występy chórów, widowiska taneczne i misteria sceniczne. Ale tym, co na koncerty przyciąga fanów Festiwalu, jest nie tylko muzyka. To przede wszystkim wyjątkowa atmosfera drewnianych miasteczek, maleńkich cerkiewek i wiejskich kościółków. Świątynie, często mało znane, stanowią prawdziwe arcydzieła. Wystarczy wspomnieć, że aż 8 z nich znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zapraszamy do odkrywania uroków Małopolski, wypoczywania wśród malowniczych krajobrazów i poznawania bogatego dziedzictwa kulturowego regionu podczas koncertów „Muzyki Zaklętej w Drewnie”.

III Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Starosty Krakowskiego @ LTS Novi Narama
Lip 23@13:30 – 19:00
Plakat

Plakat

Lip
24
pon
Skarby Blisko Krakowa 2017
Lip 24 – Sie 31 całodniowy
Plakat

Plakat

Letni Festiwal Muzyczny Korzkiew 2017 @ Kościół pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
Lip 24@17:15 – Sie 27@18:45
Plakat

Plakat

Lip
31
pon
Hejt Stop
Lip 31 całodniowy
plakat

plakat

Wrz
17
nie
Pokonaj Focha V
Wrz 17 całodniowy
Pokonaj Focha V

Pokonaj Focha V

Klub Sportowy „Optima” oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie serdecznie zapraszają 17 września na V jubileuszową edycję imprezy sportowo-rekreacyjnej „POKONAJ FOCH-a”.

Zapraszamy zarówno dzieci, dorosłych, jak i całe rodziny do spędzenia aktywnej niedzieli, biorąc udział w wyścigach biegowych oraz rolkowych i rowerowych na terenie Skawińskiego Obszaru Gospodarczego w Kopance, który już po raz czwarty jest miejscem zmagań amatorów jak i zawodowców w tych popularnych dyscyplinach sportowych.

Uczestnicy zawodów otrzymają pakiet startowy wraz z upominkami i pamiątkową, specjalistyczną koszulką firmy Craft. Na mecie poszczególnych wyścigów każdy z uczestników otrzyma okolicznościowy medal. Trzech najlepszych zawodników w każdej dyscyplinie sportowej, w swojej kategorii wiekowej otrzyma puchar.

Trójbojowcom biorących udział w Fochatlonie (bieg 5 km, rower 10 km, rolki 10 km) za miejsca I-VI w kategorii kobiet i mężczyzn wręczymy bony upominkowe na sprzęt sportowy o łącznej wartości 2400 zł. Ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosujemy wiele cennych nagród m.in. trzy rowery górskie.

Informujemy, że do 30 lipca 2017 r. obowiązują niższe stawki za opłatę startową, więc nie zwlekaj i zapisz się już dziś.

Szczegółowe informacje o poszczególnych startach oraz kategoriach wiekowych, a także informacje na temat zapisów w regulaminie.

Regulamin: http://optimasport.pl/wp-content/uploads/2016/09/Regulamin.pdf
Zapisy: http://sts-timing.pl/event/pokonaj-focha-v/
Więcej informacji na stronie optimasport.pl