1) Druga edycja plebiscytu „Skrzydła dobroci”
Termin: 01.2018
Miejsce: Gmina Kocmyrzów-Luborzyca
Organizator: Rada Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

2) XVIII Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych
Termin: 28.01.2018
Miejsce: Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach
Organizator: Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach

3) XII Karnawałowy Bal Charytatywny
Termin: 27.01.2018
Miejsce: Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny „Gubałówka” w Skawinie
Organizator: Podkrakowska Izba Gospodarcza

4) Udział młodzieży w uroczystościach w dniu Żołnierzy Wyklętych
Termin: 01.03.2018
Miejsce: Park Jordana w Krakowie
Organizator: Stowarzyszenie Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego

5) XIV Targi Edukacyjne
Termin: 08.03.2018, godz. 900-1230
Miejsce: Zabierzów, ul. Kolejowa 15
Organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabierzowie

6) Konferencja naukowa pt. „Czy powiaty i województwa są potrzebne? Refleksje nad ich funkcjonowaniem w 20 rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie powiatu oraz samorządzie województwa”
Termin: 16.03.2018
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków, ul. Krupnicza 33a
Organizator: Koło Naukowe Administratywistów Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego

7) Międzyszkolny Konkurs Literacki i Plastyczny „Ojczyzna to kraina, która w sercu się zaczyna”
Termin: 05.03.2018 (wręczenie nagród)
Miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Naramie
Organizator: Fundacja NOViST Narama

8) Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
Termin: 10.03.2018
Miejsce: JRG nr 1 Kraków, ul. Westerplatte 19
Organizator: Zarząd Oddziału Powiatowego Kraków-Ziemski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

9) 250 rocznica zawiązania Konfederacji Barskiej
Termin: 22.09.2018
Miejsce: Lanckorona
Organizator: Wójt Gminy Lanckorona

10) Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe
Organizator: Czesław Lang Lang Team Sp. z o.o.

11) Mistrzostwa Rejonu Wielickiego w Piłce Ręcznej Chłopców
Termin: 02.03.2018
Miejsce: Skawina, ul. Żwirki i Wigury 17
Organizator: LO im. M.Skłodowskiej-Curie w Skawinie

12) Akcja „Zdrowooczni”
Organizator: Rada Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

13) II Rodzinny Piknik Wspinaczkowy w Dubiu
Termin: 24.06.2018
Miejsce: Dubie
Organizator: Stowarzyszenie Klub Wspinaczkowy Trawers Krzeszowice

14) XVI Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych pt. „Moja Wizja Krakowa w Przyszłości”
Organizator: PTTK nr 52 „Krzeszowiacy”

15) Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – Etap diecezjalny
Termin: 18.04.2018
Miejsce: Dom Duszpasterski w Krakowie – Łagiewnikach
Organizator: Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA”

16) Niebieskie obchody w Powiecie Krakowskim
Termin: 29.04.2018
Miejsce: Tomaszowice
Organizator: Stowarzyszenie z myślą o mieszkańcach regionu „Być szczęśliwym”

17) XXVII Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego
Termin: 22.05.2018
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. konstytucji 3-maja 4 w Skawinie
Organizator: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Poczty Polskiej

18) Majówka w Mogilańskim Dworze
Termin: 26.05.2018
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach

19) XIV Powiatowy Dzień Seniora
Termin: 20.06.2018
Miejsce: DPS w Więckowicach
Organizator: Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół DPS w Więckowicach wraz z domem

20) XI Małopolskie Święto Warzyw w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce
Termin: 02.09.2018
Miejsce: Lotnisko Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim
Organizator: Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

21) Piknik rodzinny „Pod flagą biało-czerwoną”
Termin: 29.04.2018
Miejsce: boisko w Jerzmanowicach
Organizator: OSP Jerzmanowice

22) Piknik Strażacki
Termin: 06.05.2018
Miejsce: Rynek w Krzeszowicach
Organizator: Urząd Gminy Krzeszowice i Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krzeszowicach

23) Jubileusz 40-lecia zespołu Pawie Oczko ze Szczepanowic
Termin: 27.05.2018
Miejsce: Szczepanowice
Organizator: Stowarzyszenie Pawie Oczko ze Szczepanowic

24) XXXV-lecie Domu Pomocy Społecznej w Czernej
Termin: 05.06.2018
Miejsce: DPS Czerna
Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół DPS w Czernej

25) Projekt Eco-SmaRT
Termin: do 31.05.2018
Organizator: Fundacja instytut Rozwoju Regionalnego i Przedsiębiorczości

26) Tydzień Kultury Głuchych w Bieczu
Termin: 18-23.06.2018
Miejsce: Biecz
Organizator: Polski Związek Głuchych Oddział Kraków

27) Akcja honorowego krwiodawstwa „Krew za Krew Chwała Bohaterom” – 100 lat Niepodległości
Termin: 26.05.2018
Miejsce: Plac Wspólnoty – Szyce
Organizator: OSP Biały Kościół, Klub HDK KM PSP w Krakowie

28) Dzień dziecka
Termin: 27.05.2018 godz. 1500
Miejsce: Stadion LKS Orlęta w Rudawie
Organizator: Sołectwo Rudawa i Sołectwo Pisary

29) Z Hucułem do Krakowa
Termin: 30.06.2018-01.07.2018
Miejsce: Stadnina Koni Huculskich w Rzeszotarach
Organizator: Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie

30) 100-lecie założenia Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie
Termin: 21-23.09.2018
Organizator: Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie

31) XV Zlot Harcerstwa Powiatu Krakowskiego
Termin: 28-30.09.2018
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie
Organizator: Niezależny Związek Harcerstwa „Czerwony Mak” im. Bohaterów Monte Cassino

32) Poświęcenie i oficjalne przekazanie samochodów strażackich dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzoskwini
Termin: 30.06.2018
Miejsce: Brzoskwinia
Organizator: OSP Brzoskwinia

33) Wielki Nowogórski Piknik Rodzinny
Termin: 16.06.2018
Miejsce: Nowa Góra
Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Nowej Góry, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Górze, Sołtys i Rada Sołecka Nowej Górze, OSP Nowa Góra

34) XXIV Rajd Jurajski – 35-lecie Hufca Podkrakowskiego – 100-lecie Niepodległości Polski
Termin: 8-10.06.2018
Miejsce: Gmina Skawina
Organizator: Hufiec Podkrakowski ZHP, 2.Szczep Harcerski „MEMORIA” w Krzęcinie

35) 100-lecie Orkiestry Dętej Gminy Sułoszowa
Termin: 03.06.2018
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułoszowej
Organizator: Urząd Gminy Sułoszowa, Centrum Kultury w Sułoszowej, Orkiestra Dęta w Sułoszowej

36) Upamiętnienie 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę, Festyn wiosenno-letni, Obchody Dnia Dziecka
Termin: 02.06.2018
Miejsce: Przeginia
Organizator: Orkiestra Dęta z Przeginii

37) Kajakarstwo górskie – aktywność i pasja. dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Konarach
Termin: 15.06.2018
Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Konary”, SP w Konarach

38) Igrzyska Aniołów
Termin: 08-09.06.2018
Miejsce: Skawina
Organizator: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

39) Uroczystość uczczenia 75 rocznicy wymordowania mieszkańców Masłomiącej w niemieckim obozie śmierci Gross Rosen
Termin: 17.06.2018
Miejsce: Masłomiąca
Organizator: Stowarzyszenie Pro Memoria-Dla Pamięci

40) Konkurs fotograficzny pt. „Krakowiacy Świętują 100-lecie Niepodległości”
Termin: 17.06.2018
Miejsce: Amfiteatr Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Modlnicy
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele

41) 25 Jubileuszowy Integracyjny Festyn dla Dzieci
Termin: 24.06.2018
Miejsce: Rynek Główny w Krakowie
Organizator: Fundacja Prometeusz Pro Publico Bono

42) V Ogólnopolskie Senioralia
Termin: 30.06.2018
Miejsce: Kraków
Organizator: Stowarzyszenie MANKO