To była wielka gala. Ponad tysiąc widzów, młodzi zdolni artyści oraz niekwestionowana gwiazda wieczoru – Jacek Wójcicki. „Nie zapomnisz mnie” – pod takim tytułem odbył się w niedzielę, 29 stycznia 2012 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, trzeci uroczysty koncert „Perły Powiatu”, który na długo zapadnie w pamięci powiatowych artystów oraz publiczności.

Kiedyś odbywały się spotkania i imprezy plenerowe, prezentacje obyczajów, tradycji powiatu krakowskiego. Od trzech lat Starostwo Powiatowe w Krakowie zmieniło formułę głównego wydarzenia promocyjnego i zamiast Dni Powiatu Krakowskiego organizuje koncert. Ta uroczysta gala skierowana jest do przyjaciół powiatu krakowskiego – sołtysów, księży, działaczy społecznych – wszystkich tych, którzy pracują na rzecz swoich społeczności. Dzięki temu wieczorowi, choć pochodzą z odległych czasem miejscowości i gmin, mogą się spotkać, poznać się i porozmawiać. Jednak głównym powodem, dla którego w niedzielne popołudnie przyjechali do Krakowa, to młodzi, utalentowani artyści – laureaci przeglądów i festiwali muzycznych odbywających się w powiecie krakowskim, którzy wystąpili w pierwszej części koncertu. W drugiej publiczność wysłuchała recitalu gwiazdy wieczoru – znanego, krakowskiego artysty Jacka Wójcickiego.

 Zobacz wideorelację z koncertu…

Koncert rozpoczęła jedna z najbardziej lubianych orkiestr dętych w powiecie – Orkiestra Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka. Grając „Parade” Glenna Millera, Joshua Fit the Battle of Jericho oraz Blue Moon wprawiła publiczność w doskonały nastrój, który nie opuszczał jej do końca koncertu. Po tym wspaniałym wstępie Józef Krzyworzeka, starosta krakowski i Tadeusz Nabagło, przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie, przywitali przybyłych gości. Następnie wicestarosta Urszula Stochel zaprosiła na scenę Bożenę Piłat i Wojciecha Kowalczyka, autorów książki „ŚLADY PRZESZŁOŚCI. POWIAT KRAKOWSKI”, publikacji ukazującej najpiękniejsze miejsca Podkrakowskiej Ziemi, przygotowanej specjalnie z okazji koncertu. Wicestarosta Urszula Stochel wręczyła również nagrodę publiczności za najlepszy występ podczas poprzedniego koncertu. W internetowym głosowaniu zwyciężył Ireneusz Musiał z Mogilan, który wykonywał piosenkę Shakin’ Dudiego „Au Sza La La La”.
Po zakończeniu krótkiej, oficjalnej części, sceną zawładnęli młodzi artyści. W strojach stylizowanych na lata 20 i 30 ubiegłego wieku, przy akompaniamencie Roberta Budzynia z zespołem, śpiewali wielkie polskie szlagiery. „Ach, te baby”, „Zimny drań”, „Ta ostatnia niedziela”, „Miłość ci wszystko wybaczy” czy „Sex appeal” to tylko kilka najbardziej znanych tytułów wykonywanych piosenek.
Pierwszą część koncertu zakończyła piosenka finałowa „Już nie zapomnisz mnie”, którą wspólnie wykonali wokaliści oraz przygotowujący ich do koncertu instruktorzy.
Po przerwie wystąpił Jacek Wójcicki. I choć wykonując swoje największe przeboje porwał publiczność, trudno się oprzeć wrażeniu, że to młodzi wykonawcy „perły powiatu krakowskiego” były największymi gwiazdami niedzielnego koncertu.

Wystąpili:
Anna Ożóg – uczy się śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach pod kierunkiem instruktorów Małgorzaty Strzebońskiej – Sroki i Wojciecha Sroki.
Monika Mikurda – wokalistka, której instruktorem jest Jarosław Janecki, prowadzący zespół JKM – Ja Kocham Muzykę w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białym Kościele w gminie Wielka Wieś.
Karolina Gorzkowska – uczy się śpiewu w Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Jej instruktorem jest Paweł Dys.
Konrad Pękala – uczy się śpiewu pod okiem Piotra Majewskiego w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.
Emilia Kasprowicz – Jej instruktorką jest Anna Dijuk, pracują razem w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.
Aleksandra Medyńska – Instruktorką Aleksandry jest Anna Roj, z którą spotykają się na zajęciach wokalnych w Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
Grzegorz Mędrala – Instruktorką Grzegorza jest Maria Szczepaniak, która w Słomnikach prowadzi chór kameralny „Cantabile”. Grzegorz śpiewa w nim od sześciu lat.
Adrianna Dijuk – Instruktorką wokalistki jest jej mama Anna Dijuk.
Edyta Niziołek – uczy się śpiewu w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach pod kierunkiem Anny Dijuk.
Magdalena Skarbińska – uczy się śpiewu pod kierunkiem Piotra Majewskiego w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.
Natalia Sułowska – uczy się śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach pod kierunkiem instruktorów Małgorzaty Strzebońskiej – Sroki i Wojciecha Sroki.
Weronika Kozłowska – Jej instruktorką jest Katarzyna Sanecka, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Świątnikach Górnych.
Krystyna Saugo-Surówka – pracuje z Małgorzatą Strzebońską – Sroką i Wojciechem Sroką, instruktorami prowadzącymi sekcję wokalną w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach.
Adrian Sadowski – od 2005 roku zasila tenory w chórze kameralnym „Cantabile” działającym w Słomnikach pod kierunkiem Marii Szczepaniak.
Marzena Michalczyk – uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej w Krakowie w kierunku wokalu klasycznego. Instruktorką Marzeny jest Anna Dijuk.
Justyna Windys – instruktorem jest Jarosław Janecki prowadzący zespół JKM w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Białym Kościele w gminie Wielka Wieś.
Orkiestra Wieniawa – od 1994 roku Orkiestra Wieniawa jest jedną z niewielu orkiestr w Polsce zaliczanych do typu concert band. Orkiestra działa przy Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. Dyrygentem orkiestry jest od 2003 roku Jarosław Ignaszak.
Robert Budzyń z zespołem – Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym w klasie fortepianu. Laureat konkursów ogólnopolskich: pianistycznego im. Jana Sebastiana Bacha, poezji śpiewanej ,,Sacrum w literaturze”, poezji śpiewanej w Krakowie. Szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje muzyka do poezji Karola Wojtyły. Laureat nagród za kompozycje. Muzyk sesyjny w studiach nagrań. Śpiewał w chórze Filharmonii Krakowskiej i Operze Krakowskiej. Koncertuje w kraju i za granicą jako pianista, organista i wokalista prezentując różnorodny repertuar muzyczny obejmujący muzykę klasyczną, jazz i pop. Prowadzi z sukcesami działalność pedagogiczną.

Instruktorzy:
Paweł Dys
Jarosław Janecki
Anna Roj
Katarzyna Sanecka
Maria Szczepaniak
Małgorzata Strzebońska-Sroka
Wojciech Sroka

Prowadzenie:
Anna Dijuk, Piotr Majewski