DSC_0160 - Kopia
Po osiągnięciach w sporcie, o których wspominaliśmy niedawno, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie ponownie doskonale zaprezentowali się w rywalizacji międzyszkolnej, odnosząc tym razem sukcesy na polu naukowym. W kategorii II klas biologiczno-chemicznych uczniowie: Katarzyna Kozieł, Bartosz Gałuszka i Maksymilian Kałwa zakwalifikowali się do finału prestiżowego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej organizowanego jak co roku przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Katarzyna Kozieł została ponadto laureatką tego konkursu. Sukces uczniów LO jest tym większy, iż w zmaganiach tych rokrocznie uczestniczą najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych Krakowa i całej Małopolski, co daje pojęcie o wysokim poziomie rywalizacji.

Nieco wcześniej, 31 marca b.r. , uczennica klasy III LO w Skawinie Paulina Adamik zakwalifikowała się do II etapu ogólnopolskiego konkursu:
„Europa – społeczeństwo, gospodarka, polityka, kultura” organizowanego przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych – Instytut Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Sukces uczennicy jest zwieńczeniem jej całorocznej pracy w przedsięwzięciach szkolnego Klubu Europejskiego LO w Skawinie: debaty środowiskowej pt. „10 lat Skawiny z Unią Europejską” oraz uczestnictwa w realizacji grantu powiatowego „10 lat Polski z Unią Europejską”.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za powodzenie w dalszych zmaganiach.