DSCN27683 października 2014r młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Giebułtowie brała udział w 46 konkursie organizowanym przez Ojcowski Park Narodowy. W tym roku trasa prowadziła z Białego Kościoła do Ojcowa. Pierwszy punkt kontrolny znajdował się na parkingu przy kościele w Białym Kościele, kolejny przy kasie biletowej do Jaskini Ciemnej oraz pod Muzeum Przyrodniczym w Ojcowie. Na każdym punkcie kontrolnym zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące kolejno historii parku i Ojcowa, fauny i flory oraz walorów przyrodniczych i poza przyrodniczych parku. Zakończenie i wręczenie nagród odbyło się na Złotej Górze, gdzie uczniowie naszej szkoły odebrali dwie główne nagrody. Drużyna CHM Dzikie Węże (Przemek Serczyk, Oskar Piotrowski, Beata Synowska oraz Szymon Litwa) zajęła I miejsce spośród 35 grup w kategorii najlepsza drużyna konkursu.
Ogromnym sukcesem okazało się I miejsce naszej szkoły w rywalizacji szkół. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej parku www.ojcowskiparknarodowy.pl