_AND0690Dnia 15 listopada 2014 r. w Hali widowiskowo – sportowej w Liszkach odbył się IV.Wojewódzki Turniej Tańców Polskich w formie towarzyskiej „O czapkę św. Mikołaja”. Organizatorami turnieju byli: Fundacja im. Ks. Siemaszki, Gmina Liszki oraz Zespół Szkół w Liszkach. Honorowy Patronat nad turniejem objęli Wójt Gminy Liszki Wacław Kula oraz Starosta Powiatu Krakowskiego Józef Krzyworzeka. Impreza była współfinasowana ze środków otrzymanych od Starostwa Powiatowego w Krakowie oraz Urzędu Gminy Liszki.

Na parkiecie zaprezentowały się 52 pary z 9 ośrodków tanecznych m.in. z Krakowa, Łodzi, Brzezia, Niewiadowa, Dobczyc, Rzeszowa i Piekar. Pary startowały w 7 kategoriach wiekowych: kat. O – do 6 lat, Kat. I debiut – 7-9 lat, Kat. I – 7-9 lat, Kat. II open – 10 – 12 lat, Kat. III – 13 – 15 lat, Kat. VI +V open 16 – 30 lat , Kat. 30 + . Tancerze zaprezentowali się w krakowiaku, kujawiaku, oberku i mazurze a młodsze kategorie zatańczyły polkę. Emocji i wzruszeń było co niemiara a największy uśmiech na twarzach publiczności wywołała najmłodsza kategoria wiekowa 0, dzieci w wieku do 6 lat.

W trakcie turnieju swoje umiejętności taneczne zaprezentował także Zespół Taneczny „Chochliki” działający przy Fundacji im. Ks. Siemaszki w Piekarach.

Wyniki turnieju:

Kategoria 0 – do 6 lat:

I miejsce – Gabriela Ulbrych i Emil Białoń – Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki
II miejsce – Amelia Sikorska i Maciej Węgiel – Szkoła Podstawowa w Brzeziu
III miejsce – Sara Kotyza i Antoni Wtorek – Zespół Pieśni i Tańca „ Proszowiacy

Kategoria I debiut:

I miejsce – Daria Nowak i Paweł Tabor – Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki
II miejsce – Julita Szewczyk i Adam Miąsko – Zespół Pieśni i Tańca „ Dobczyce”
III miejsce – Małgorzata Duda i Piotr Stasik – Zespół Pieśni i Tańca „ Dobczyce”

Kategoria I:

I miejsce – Kornelia Mistarz i Kamil Stasik – Zespół Pieśni i Tańca „ Dobczyce”
II miejsce-   Małgorzata Witalec i Michał Berbeć – Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki
III miejsce – Angelika Lenart i Piotr Soból – Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki
Kategoria II Open:

I miejsce – Dorota Sikora i Wiktor Kasprzycki – Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki
II miejsce – Aniela Biczak i Grzegorz Galos – Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki
III miejsce – Julia Guzy i Michał Klimek – Klub Tańców Polskich Maki i Powoje z Krakowa

Kategoria III Open:

I miejsce- Mateusz Pilecki i Barbara Nowak – KTP Maki i Powoje z Krakowa
II miejsce- Małgorzata Wąsik i Michał Sikora – KTP przy Fundacji im. Ks. Siemaszki
III miejsce – Katarzyna Kloczkowska i Bartosz Słotwiński – Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”

Kategoria IV + V Open:

I miejsce – Klaudia Bonarek i Mikołaj Boroń – KTP Maki i Powoje z Krakowa
II miejsce – Wioletta Pudlik i Paweł Chlebda –   Zespół Pieśni i Tańca „ Dobczyce”
III miejsce – Katarzyna Serwińska i Maciej Ślęczka – KTP Maki i Powoje z Krakowa

Kategoria 30+:

I miejsce – Marcin Boroń i Agnieszka Boroń – KTP Maki i Powoje z Krakowa
II miejsce – Lucyna Targosz i Janusz Kozień – Zespół Pieśni i Tańca „ Dobczyce”
III miejsce – Ewa Głowacz Berbeć i Zbigniew Banys – Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki

Wszystkim parom, które wzięły udział w turnieju składamy gratulacje i życzymy wielu tanecznych sukcesów.

Ogromne podziękowania kierujemy do rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia Zespołu Tanecznego „Chochliki”, którzy jak co roku spisali się na medal włączając się w pomoc przy organizacji turnieju.
Dziękujemy całej obsłudze technicznej, kamerzystom i Panu Andrzejowi Myrdko za zrobienie przepięknych zdjęć.

Anna Kruczek
Kierownik Turnieju