OLYMPUS DIGITAL CAMERATegoroczny Dzień Patrona  liceum i technikum zaskoczył zaproszonych gości, mimo listopadowych nastrojów – był radosny i był prawdziwym świętem dla wszystkich uczniów szkoły.
Wyrażamy gorące podziękowania władzom powiatu krakowskiego za przybycie na tak ważny dla Szkoły dzień: przewodniczącemu Rady Powiatu Krakowskiego Tadeuszowi Nabagło, radnym powiatowym Leszkowi Dolnemu, Lucjanowi Gorajowi i Markowi Piekarze a także partnerom szkoły: wojsku, straży pożarnej, policji, stowarzyszeniom i wspierającym pracę szkoły instytucjom. Na Święcie Szkoły nie zabrakło akcentów mundurowych, które są rozpoznawalną marką liceum w Skale. Uroczystość po mszy św. rozpoczęła musztra paradna, po niej miało miejsce nadanie awansów uczniom klas mundurowych oraz przekazanie sztandaru nowemu pocztowi.

Program artystyczny przełamał podniosłą atmosferę. Był to pełen humoru, dynamiki i barw wideoklip na żywo. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie szkoły. Przesłanie przedstawienia zasadzało się na przekonaniu, że każdy człowiek jest bohaterem dnia powszedniego w każdej z tysiąca drobnych decyzji. Jeśli znajdzie bohatera w sobie samym – czeka go sukces w świecie przepełnionym bogactwem kultur i możliwości. Show zakończyła feeria konfetti, skandowanie nazwy szkoły, a widzowie otrzymali symbolizujące władzę jabłka z napisem „Jesteś bohaterem!”
Na stronie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale www.lo-skala.pl można znaleźć szczegółowy artykuł oraz zapis filmowy Święta Szkoły 2014.