SAMSUNG CAMERA PICTURESW dniu 20 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego miały miejsce powiatowe eliminacje Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty”. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 24 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego, którzy zostali, jak co roku, serdecznie przyjęci przez Pana Starostę – Józefa Krzyworzekę. Uczestnicy napisali konkursowy tekst pt. Kulinarne przysmaki i gadżety autorstwa (nie po raz pierwszy) Teresy Gałek, nauczycielki języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000″ w Piekarach. Komisja konkursowa, pod przewodnictwem Ewy Helbin-Czyżowskiej, w skład której wchodziły polonistki z pozostałych szkół, przyznała I miejsce Adrianowi Poniedziałkowi z ZSRCKU w Czernichowie, honorując go m.in. nagrodą w postaci tytułowego pióra z pamiątkowym wpisem. Miejsce II przypadło Izabelli Malczyk z LO w Krzeszowicach, a III miejsce Agnieszce Piwowarczyk z LO „Radosna Nowina 2000” w Piekarach. W imieniu organizatorów nagrody zwycięzcom wręczyli: starosta krakowski Józef Krzyworzeka, wicestarosta Wojciech Pałka, członek Zarządu Powiatu Arkadiusz Wrzoszczyk oraz dyrektor ZST-E w Skawinie Anna Stec, w obecności dyrektor Wydziału Edukacji Lidii Pycińskiej. Podziękowano również nauczycielom za wkład pracy w przygotowanie uczestników do konkursu, wręczając im pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu było zwiedzanie w przerwie siedziby Radia Kraków. Uczniowie byli dobrze przygotowani do zmagań z pułapkami polskiej ortografii i dlatego poziom prac był dość wyrównany, zwłaszcza tych najlepszych. To z kolei było przyczyną, że wyłonienie trójki zwycięzców było dla jurorów niemałym wyzwaniem.

Skład Komisji Konkursowej:

1. Teresa Gałek– LO CE „Radosna Nowina 2000” w Piekarach.
  2. Ewa Jurek – LO w Skawinie
  3. Marzena Grodniewicz – ZSK w Skawinie
  4. Anna Kowalik z ZSiPO w Skale
  5. Joanna Wasilewska – ZSRCKU w Czernichowie