IMG_2676Z końcem kwietnia w Zespole Szkół w Zalasiu (gm. Krzeszowice) miał miejsce Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu Drogowym dla szkół podstawowych – rywalizowały 4-osobowe zespoły z 11. placówek oraz dla szkół gimnazjalnych – rywalizowały 3-osobowe składy z 10. placówek, z terenu naszego powiatu. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji obejmujących: – test teoretyczny, – przejazd przez rowerowy tor przeszkód, – zadania praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wyłoniono laureatów indywidualnych oraz zespołowych.

Nagrody ufundowane przez Starostę Krakowskiego Józefa Krzyworzekę oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego wręczali Halina Gociewicz- Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa powiatowego oraz insp. Dariusz Pocięgiel – Komendant Powiatowy Policji w Krakowie. Dodatkowo, z rąk Magdaleny Sobesto- przedstawiciela Polskiego Czerwonego Krzyża, podarunki otrzymali zawodnicy z najlepszych zespołów startujący w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Indywidualnymi zwycięzcami finału powiatowego turnieju zostali w kategorii szkół podstawowych- Maciej Roś z SP w Przegini, a w kategorii szkół gimnazjalnych – Kamil Korzonek z GM w Rząsce.

Natomiast zespół ze Szkoły Podstawowej w Racławicach oraz zespól z gimnazjum w Rząsce będą reprezentować nasz powiat w wojewódzkim finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach w Powiecie Bocheńskim.

Wyniki finału powiatowego:

tabela - wyniki