ZdrowieJuż po raz trzeci uczniowie z 8 szkół Powiatu Krakowskiego mają możliwość uczestniczenia w innowacyjnym projekcie edukacyjnym z zakresu podstaw przedsiębiorczości „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości – III edycja”, którego organizatorem jest Powiat Krakowski, koordynatorem merytorycznym projektu jest VIA CRACOVIA Inny Sposób Podróżowania. Dzięki dofinansowaniu przez Narodowy Bank Polski oraz zaangażowaniu partnerów tj. Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Krakowie, Podkrakowskiej Izby Gospodarczej w Skawinie oraz FARMONY Sp. z o.o., młodzież zgłębi tematykę rozwoju przedsiębiorczości na przestrzeni 25 lat wolności gospodarczej, politycznej i społecznej.

W tegorocznym konkursie, który towarzyszy każdej edycji, zmierzą się z tworzeniem blogów ekonomicznych oraz projektami gier planszowych.

Jak zwykle na Laureatów konkursu czekają cenne nagrody. W tym roku już na I etapie konkursu najlepsze zespoły z każdej ze szkół otrzymają dodatkową nagrodę tj. edukacyjny wyjazd do Warszawy „Śladami sukcesu przedsiębiorczości polskiej”. Wyjazd odbędzie się
16 czerwca 2015 r., podczas niego młodzież zwiedzi najważniejsze instytucje będące podstawą wolnorynkowej gospodarki – Narodowy Bank Polski oraz Giełdę Papierów Wartościowych, Centrum Kopernika, a podróż PENDOLINO ma pokazać nowoczesne oblicze kraju, tj. innowacyjne wykorzystanie nauki, nowatorski środek transportu łączący duże miasta.

Tak jak w poprzednich edycjach przewidziana jest 3-stopniowa forma realizacji przedsięwzięcia wraz z etapem przygotowawczym. Przede wszystkim ze względu na umożliwienie udziału w programie jak największej liczby uczestników. Projekt podzielony jest na trzy etapy:

• I etap odbywa się w szkołach.
  • II etap – konkursowo – warsztatowy będzie miał miejsce na terenie instytucji partnerskich. AIP przygotowały warsztat dotyczący innowacyjnych pomysłów na firmę, a także prezentację jednego ze swoich beneficjentów. Natomiast na drugą wycieczkę studyjną młodzież jedzie do zakładu produkcyjnego FARMONY, gdzie dokładnie prześledzą, jak powstają markowe kosmetyki.
  • III etap – projekt wieńczy GALA MŁODEGO BIZNESU w formie konferencji biznesowej z zaproszeniem ekspertów i wręczeniem nagród laureatom konkursu. Planowany termin GALI to 06.2015 r.

Wydział Edukacji
Starostwo Powiatowe w Krakowie