I pomoc_LOS.
Szkolna Drużyna Ratownicza Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie po raz drugi z rzędu, a czwarty w ostatnich latach wygrała Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK i będzie reprezentować Małopolskę podczas zawodów ogólnopolskich w Lublinie w dniach 12-14 czerwca b.r.

W dniu 23 maja 2015r. w Centrum Handlowym „Bonarka” w Krakowie odbyły się XXIII Okręgowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK,  których organizatorem był Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Grupa Ratownictwa oraz wolontariusze zorganizowali 7 stacji, gdzie drużyny z całego województwa prezentowały swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Poziom wiedzy weryfikowali ratownicy PCK z Krakowa, którzy na ten czas zamienili się w sędziów.

Uczestnicy zawodów wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ocenie podlegały: praca zespołowa, poszczególne wytyczne udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim praca kapitana zespołu. Drużyna LO wystąpiła w składzie: Anna Nowak (2c) – kapitan drużyny, Paulina Ożóg (2c), Patrycja Bilska (2b), Wiktoria Zielińska (1b), Michał Maślanka (1c). Opiekunem drużyny jest pani Zuzanna Zawadzińska, nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa w LO w Skawinie.

Licealistom ze Skawiny oraz ich opiekunowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy sukcesów podczas zawodów ogólnopolskich.

Adam Łukasik
Dyrektor LO w Skawinie