Gala 2015 (21)ico_filmWe wtorek, 13 października br. w Hotelu Witek w Modlniczce koło Krakowa odbyła się trzecia edycja Gali Wręczenia Nagród Powiatu Krakowskiego. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, osoby nominowane do nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz nagród za osiągnięte wyniki sportowe i za osiągnięcia w działalności sportowej.

Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury nagrodzone zostały następujące osoby:
– Nagroda Główna: Zygmunt Dercz, Anna Miga, Zdzisław Słonina
– Pozostałe nagrody: Anna Roj, Bernadetta Stępień, Józef Bylica, Piotr Michał Kapusta
– Wyróżnienie „Młody Talent”: Małgorzata Młynarczyk

Za osiągnięcia w dziedzinie działalności sportowej oraz za osiągnięte wyniki sportowe nagrodzone zostały następujące osoby:
– Nagroda za wyniki sportowe (kategoria „Zawodnik”): Karina Lipiarska-Pałka, Krzysztof Rodek
– Nagroda za wyniki sportowe (kategoria „Młody Talent”): Julia Basta, Hubert Chucherko, Bartosz Marek
– Nagroda za osiągnięcia w działalności sportowej (kategoria „Trener i działacz”): Robert Błachno, Marcin Kuflowski, Aleksander Jabłoński

Podczas gali starosta krakowski Józef Krzyworzeka i przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Nabagło wręczyli również utalentowanej wokalistce i instrumentalistce Weronice Kozłowskiej nowy smyczek do skrzypiec, za zwycięstwo w głosowaniu publiczności na najpiękniejszy występ na koncercie „Perły Powiatu 2014 – Muzyczna podróż: Kraków – Paryż – Nowy Jork”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Poniżej prezentujemy sylwetki wszystkich osób nominowanych do Nagrody Powiatu Krakowskiego:

Osoby i instytucje działające w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury
11 Bylica +-
Józef Bylica
Muzyk, nauczyciel, kapelmistrz i założyciel Gminnej Orkiestry Dętej działającej od 1999 r. przy Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. W ciągu 16 lat istnienia orkiestra wystąpiła ponad 200 razy. Co roku bierze udział w Przeglądzie Orkiestr Dętych Powiatu Krakowskiego, trzy razy reprezentowała Powiat Krakowski na Festiwalu Orkiestr Dętych w Oberhaching w powiecie monachijskim.
.
14 Dercz
.
Zygmunt Dercz
Z jego inicjatywy w 2004 r. powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Skały, którego jest prezesem. Na przestrzeni lat stowarzyszenie przyczyniło się do realizacji wielu projektów na rzecz rozwoju i promocji gminy, m.in. modernizacji lokalnych szlaków turystycznych, wykonania dużych tablic informacyjnych, wydrukowania map gminy Skała. Zygmunt Dercz od 13 lat jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych i Dętych w Skale, w którym co roku bierze udział ponad 600 muzyków z Polski i zagranicy. W sumie podczas festiwalu wystąpiło już niemal 7000 muzyków przed kilkutysięczną widownią każdego roku.
 10 Kapusta .
.
.
Piotr Michał Kapusta
Założyciel, trener, choreograf grupy tanecznej ESCAPE, działającej przy Gimnazjum im. Św. Jana Kantego w Liszkach. Z zespołem zdobył wiele nagród na szczeblu krajowym i zagranicznym. 
15 Miga .
.
Anna Miga
Kierownik Galerii w Pałacu Vauxhall w Krzeszowicach. Organizatorka licznych wystaw i imprez kulturalnych. Skutecznie promuje artystów powiatu krakowskiego, organizując indywidualne i zbiorowe wystawy ich prac.
 9 Mlynarczyk .
.
Małgorzata Młynarczyk
Uzdolniona uczennica II klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Świątnikach Górnych zgłoszona do nagrody przez dyrektora, Roberta Kozłowskiego. Mimo, że uczy się grać na skrzypcach dopiero od 2 lat, zdążyła już zdobyć wiele nagród w konkursach i festiwalach skrzypcowych. Do najważniejszych należą: III miejsce w III Międzynarodowym Konkursie „Vivaldi 337” w Wieliczce w 2015 r. i III miejsce w V Olkuskim Festiwalu Skrzypcowym „Mały Violinista” w 2015 r.
12 Roi .
Anna Roj
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, pomysłodawczyni i.prowadząca chór „Fermata”, działający przy Centrum Kultury, Promocji i.Rekreacji w Zielonkach, z którym zdobyła wiele nagród na festiwalach i.konkursach. Prowadzi zajęcia wokalne w Zielonkach i innych gminach powiatu krakowskiego. Organizatorka licznych spektakli i koncertów.
16 Slonina
Zdzisław Słonina
Rzeźbiarz, malarz, fotograf o imponującym dorobku artystycznym. Tworzy od połowy lat siedemdziesiątych XX wieku. Od 1984 r. należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Znany opiekun artystów ludowych, inspirator imprez artystycznych i kulturalnych. Mieszka i tworzy w Świątnikach Górnych. Uczestnik 15 wystaw indywidualnych oraz blisko 100.konkursów i wystaw zbiorowych. W 2003 r. otrzymał brązowy Krzyż Zasługi RP.
13 Stepien .
.
Bernadetta Stępień

Artystka wszechstronna, której największą miłością są pastele. Ma na koncie dwadzieścia cztery wystawy indywidualne i kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i tworzy w Zabierzowie.
.
Katarzyna Dobosz
Uczennica klasy III Szkoły Muzycznej I stopnia w Świątnikach Górnych. Utalentowana skrzypaczka z wieloma sukcesami na konkursach i festiwalach.
.
Katarzyna Koza
Uzdolniona wokalistka, solistka warsztatów wokalnych Centrum Kultury i.Sportu w Skawinie, laureatka wielu nagród na festiwalach i konkursach.
.
Kamila Tylek
Uczennica klasy III Szkoły Muzycznej I stopnia w Świątnikach Górnych. Uzdolniona skrzypaczka i wokalistka z wieloma sukcesami na konkursach i.festiwalach.
.
Teatr „Albertus” przy Parafii w Mnikowie
Powstał jako Grupa Teatralna Młodzieży przy parafii św. Brata Alberta w.Mnikowie. Skupia ludzi, których pasją jest teatr. Corocznie przygotowuje dwie premiery. W 2014 były to: Skąpiec” i „Pan Damazy”, a w 2015 „Krakowiacy i Górale”, wcześniej też „Damy i Huzary” i „Mieszczanin Szlachcicem”.

 

Zawodnicy
1 Basta .
Julia Basta
Zawodniczka trenująca piłkę nożną, należąca do Małopolskiej Kadry Wojewódzkiej Juniorek Młodszych. W bieżącym roku wraz z zespołem wywalczyła Młodzieżowe Mistrzostwo Polski Kobiet w Futsalu U 14.
2 Chucherko .
Hubert Chucherko
Zawodnik sekcji kung fu Stowarzyszenia Sportowego LKS Potok Więckowice. Trenuje od 2011 roku. Posiada liczne stopnie upoważniające go do startów w zawodach rangi pucharu lub mistrzostw Polski. W 2014 r. zdobył złoty medal podczas XX Mistrzostw Polski Sanda/Qingda oraz złoty medal podczas XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu.
 4 Lipiarska-Palka .
Karina Lipiarska-Pałka
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” Zabierzów i podopieczna trenera Aleksandra Jabłońskiego została zgłoszona do nagrody przez swój klub. Od wielu lat trenuje łucznictwo. Najważniejsze sukcesy z ostatnich lat to: brązowy medal w zespole reprezentacyjnym na Mistrzostwach Europy Seniorów (Echmiadzin – Armenia) w 2014 r., srebrne medale indywidualnie i w zespole klubowym na Mistrzostwach Polski seniorów w 2014 r. (Boguchwała) oraz brązowy medal w zespole klubowym na Halowych Mistrzostwach Polski seniorów w 2015 r. (Milówka). W.bieżącym roku wywalczyła dla Polski kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Rio w 2016 r.
 3 Marek .
.
Bartosz Marek
Zawodnik sekcji kung fu Stowarzyszenia Sportowego LKS Potok Więckowice. W 2014 r. zdobył złoty medal podczas XX Mistrzostw Polski Sanda/Qingda oraz złoty i brązowy medal podczas XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski i XII Grand International Wushu Festival w różnych kategoriach.
 5 Rodek .
.
Krzysztof Rodek
Od 2005 r. zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Choy Lee Fut”, a od 2007 r. członek kadry Polski. Trenuje wschodnie sztuki walki – kung fu w odmianach wushu i choy lee. Zdobywca cennych trofeów na szczeblu międzynarodowym. W ostatnich latach były to m.in.: złoty medal podczas II Mistrzostw Europy Wushu Tradycyjnego w Bukareszcie w 2013 r., złoty, srebrny i brązowy medal w różnych kategoriach podczas VI Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego w Chinach w 2014 r. oraz złoty, 2 srebrne i 2.brązowe medale podczas XII Międzynarodowego Wushu Festiwalu w.Warszawie w 2015 r. Uzyskał tytuł instruktora Wushu oraz ukończył kurs sędziego międzynarodowego. Do nagrody został zgłoszony przez radnego Powiatu Krakowskiego – Piotra Trzcionkę.
.
Anna Cieślik
Zawodniczka sekcji kung fu Stowarzyszenia Sportowego LKS Potok Więckowice od 2008 roku. W 2014 r. zdobyła 3 brązowe medale podczas XX.Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu.
.
Adrianna Kawa
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” Zabierzów. W 2015 r. zdobyła zespołowo złoty medal i tytuł mistrzyń Polski podczas Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
.
Mateusz Kunda
Zawodnik klubu Centrum Kultury i Sportu w Skawinie trenujący taniec towarzyski. W 2014 r. zdobył II miejsce podczas V Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Stardance 2014, Grand Prix Polski w kat. pow. 15 lat standard, a w 2015 r. II miejsce podczas International Dance Festival Zabrze 2015 w kat. adults B standard.
.
Agata Malec
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” Zabierzów. W 2015 r. zdobyła zespołowo złoty medal i tytuł mistrzyń Polski podczas Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
.
Natalia Poskróbek
Zawodniczka klubu Centrum Kultury i Sportu w Skawinie trenująca taniec towarzyski. W 2014 r. zdobyła II miejsce podczas V Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego Stardance 2014, Grand Prix Polski w kat. pow. 15 lat standard, a w 2015 r. II miejsce podczas International Dance Festival Zabrze 2015 w kat. adults B standard
.
Dariusz Rozmus
Zawodnik sekcji kung fu Stowarzyszenia Sportowego LKS Potok Więckowice. W 2014 r. zdobył brązowy medal podczas XX Mistrzostw Polski Sanda/Qingda oraz srebrny medal podczas XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski i XII Grand International Wushu Festival.
.
Diana Stalmach
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” Zabierzów. W 2015 r. zdobyła zespołowo złoty medal i tytuł mistrzyń Polski podczas Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
.
Agata Stanieczek
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” Zabierzów. W 2014 r. zdobyła srebrny medal zespołowo podczas Mistrzostw Polski seniorów, a w 2015 r. brązowy medal zespołowo podczas Halowych Mistrzostw Polski seniorów.
.
Anna Stanieczek
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” Zabierzów. W 2014 r. zdobyła srebrny medal zespołowo podczas Mistrzostw Polski seniorów.
.
Karolina Szajnowska
Zawodniczka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” Zabierzów. W 2015 r. zdobyła brązowy medal zespołowo podczas Halowych Mistrzostw Polski seniorów.
.
Justyna Żmuda
Zawodniczka Miejskiego Towarzystwa Sportowego „Piast” Skawina. W.swojej karierze zdobyła wiele medali na imprezach rangi krajowej i międzynarodowej, m.in. w 2014r.: złoty medal podczas Mistrzostw Europy Par Mikst Juniorów, brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Par Juniorek, brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Par Kobiet. Obecnie klasyfikowana jest na 1. miejscu europejskiego rankingu juniorów i 24. miejscu europejskiego rankingu kobiet.
Trenerzy i działacze
6 Blachno .
Robert Błachno
Długoletni trener piłki nożnej. Od 1992 r. prowadził drużyny piłki nożnej LKS Skalanka Skała, MKS Skała, T.S. Skalanka Skała. Współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Międzygminna Liga Futsalu w Skale od 2009 r. Obecnie liga posiada dwie grupy po dziesięć drużyn, a liczba grających zawodników to 324 osoby.
 7 Jablonski

.
Aleksander Jabłoński
Trener Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Grot” Zabierzów. Szkolone przez niego zawodniczki zdobyły medale na imprezach rangi krajowej i międzynarodowej. W bieżącym roku uchwałą Zarządu Polskiego Związku Łuczniczego uzyskał tytuł trenera klasy mistrzowskiej w łucznictwie.

8 Kuflowski .
Marcin Kuflowski
Prezes Zarządu Małopolskiego Związku Brydża Sportowego. Trener Miejskiego Towarzystwa Sportowego „Piast” Skawina. Jego podopieczni wywalczyli ponad 20 medali imprez rangi mistrzostw europy i świata i ponad 140 medali imprez rangi mistrzostw Polski, m.in. w 2014 r. złoty i brązowy medal Mistrzostw Europy Par Juniorów.
.
Krzysztof Durlik
Trener Miejskiego Towarzystwa Sportowego „Piast” Skawina. Trenowane przez niego zawodniczki zdobyły wiele medali na zawodach rangi krajowej, m.in. drużyna dziewcząt z UKS Dwójka Skawina wywalczyła w 2014 r. złoty medal podczas Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, czyli mistrzostw Polski w piłce nożnej do lat 10.