Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki organizują kolejną edycję konkursu EDEN.

EDEN to projekt promujący mało znane destynacje turystyczne o niepowtarzalnym charakterze, które łączą potrzeby środowiska, lokalnych społeczności i turystów, rozwijając jednocześnie atrakcyjny ekonomicznie produkt turystyczny.  Konkurs ma na celu również zacieśnienie współpracy między zwycięskimi destynacjami oraz stworzenie europejskiej sieci uznanych i rozpoznawanych obszarów turystycznych charakteryzujących się szczególnymi walorami dla dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Europy.  Tematy przewodnie kolejnych edycji Konkursu oraz podstawowe kryteria są ustalane przez Komisję Europejską. Tegoroczny temat to: Turystyka kulturowa. W związku z tym aplikujący w tym roku o tytuł „Najlepszej Europejskiej Destynacji EDEN”, będą musieli udowodnić, że swoją ofertę turystyczną opierają na lokalnych walorach dziedzictwa kulturowego.

Zgłoszeń można dokonywać wyłącznie online do 11 czerwca 2017 roku za pomocą aplikacji umieszczonej na stronie www.edenpolska.pl w zakładce APLIKACJA KONKURSOWA

Tegorocznego zwycięzcę oraz wyróżnione destynacje poznamy  28 czerwca 2017 r. w Warszawie.

Zachęcamy do oglądnięcia filmu przybliżającego ideę konkursu pod linkiem: https://youtu.be/I_ieg8j2NlY

Regulamin EDEN

Dodatkowych informacji nt. projektu i konkursu udziela jego koordynator:

Anna Księżnik
tel. 22 536 70 25
e-mail: anna.ksieznik@pot.gov.pl.

Zapraszamy do udziału w Konkursie!!!

baner

baner