Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. W Krakowie uroczystości rozpoczną się o godz. 8:00 na placu Jana Matejki, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Po ceremoniale wojskowym i uroczystym apelu nastąpi złożenie wieńców przez przedstawicieli władz rządowych, parlamentarzystów, korpusu dyplomatycznego, władz samorządowych, organizacji kombatanckich i niepodległościowych oraz mieszkańców Krakowa i Małopolski. Kolejnym punktem obchodów będzie złożenie kwiatów o godz. 10:30 przed Pomnikiem Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu.

O godz. 11:00 w Katedrze Wawelskiej rozpocznie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Po zakończeniu Eucharystii nastąpi uformowanie pochodu patriotycznego, który wyruszy spod Katedry Wawelskiej i przejdzie na plac Ojca Adama Studzińskiego, gdzie pod Krzyżem Katyńskim zostaną złożone kwiaty. Na Wzgórzu Wawelskim rozdawane będą flagi państwowe. Następnie pochód przejdzie ulicą Grodzką na Rynek Główny, gdzie około godz. 13:00 odbędzie się występ Orkiestry Wojskowej, a zespół Cracovia Danza poprowadzi tradycyjny polski taniec – poloneza. Uczestnicy obchodów będą mogli spróbować prawdziwej wojskowej grochówki, która rozgrzeje i doda sił do dalszego świętowania.

Organizator uroczystości – wojewoda małopolski Piotr Ćwik – serdecznie zachęca do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości! Powiat Krakowski podczas obchodów będzie reprezentowany przez starostę krakowskiego Wojciecha Pałkę, wicestarostę Tadeusza Nabagło oraz przewodniczącą Rady Powiatu w Krakowie Alicję Wójcik.

Plakat 11 listopada_jpg

Plakat 11 listopada_jpg