W każdy weekend począwszy od 18 listopada, skończywszy 3 grudnia, w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół w Liszkach rywalizowano w ramach IV edycji Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Kryspinów Cup. W minionej edycji wystąpiły rekordowe 52 drużyny, co złożyło się na ponad 650 dzieci i młodzieży w wieku 4-18 lat, zarówno z terenu powiatu krakowskiego, województwa małopolskiego, jak i innych województw: śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskie.

Zawody, w których rywalizowano o puchary starosty krakowskiego Wojciecha Pałki oraz Wójta Gminy Liszki Pawła Misia, stanowiły możliwość rywalizacji drużyn z naszego powiatu z zespołami znanymi na ogólnopolskich arenach, jak Wisła Kraków, Ruch Chorzów, GKS Katowice, Sandecja Nowy Sącz czy Cracovia.

Powiat krakowski reprezentowany był w każdej kategorii przez gospodarza zawodów LKS Lotnik Kryspinów, a ponadto z naszego regionu do zawodów swój angaż zgłosiły m.in. Skawinka Skawina, Wolanka Wola Filipowska, Kaszowianka Kaszów czy Iskra Czułów.

Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem lokalnej społeczności, a uczestnicy wyrażali pozytywne opinie nt. jego organizacji. Dzięki otrzymanemu wsparciu od Powiatu Krakowskiego, Gminy Liszki, Kraków Airport oraz hurtowni Kraksport wszyscy uczestnicy wracali do domu z nagrodami. Każdy zespół otrzymał bowiem okazały puchar, a zawodnicy pamiątkowe medale.

Jeśli chodzi o sam wynik sportowy, w kategorii skrzatów i żaków nie prowadzono klasyfikacji.

W pozostałych kategoriach tryumfowali zaś:

  • orliki: Kolejarz Stróże,
  • młodziki: Unia Oświęcim,
  • trampkarze: AS Progres Kraków,
  • juniorzy młodsi: Ruch Chorzów.

Ponadto w każdej kategorii wiekowej wybierani byli najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn, król strzelców, najlepszy bramkarz, najlepiej wyszkolony technicznie zawodnik, najbardziej wartościowy zawodnik, najlepszy obrońca, król rzutów karnych oraz najlepszy drybler.

Wszyscy uczestnicy gremialnie stwierdzili, iż za rok z miłą chęcią zjawią się ponownie na hali w Liszkach, na jubileuszowej piątej edycji zawodów.

LKS Lotnik Kryspinów