Starostwo Powiatowe w Krakowie składa najserdeczniejsze podziękowania wszystkim artystom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację II Jesiennych Warsztatów Muzycznych “Muzykujmy razem” i Koncertu Cecyliańskiego, który odbył się w niedzielę 26 listopada br.w przepięknym wnętrzu Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

To dzięki waszej pasji i entuzjazmowi licznie przybyli goście mogli przeżyć wspaniały wieczór z muzyką, która “…jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju…”

Dziękujemy wspaniałym solistkom: Jolancie Kowalskiej-Pawlikowskiej i Gabrieli Świerczek, chórzystom z Młodzieżowego Chóru „Fermata” z Zielonek, „Psallite Deo” z Bibic,  „Voci di San Francesco” z Zabierzowa, „Harfa” z Krakowa, „Vox Animae” z Chrzanowa, Akademickiego Chóru „Organum” z Krakowa oraz Zespołu Wokalnego „Argento” z Gdowa, muzykom orkiestr z powiatu krakowskiego: „Wieniawa” z Raciborowic, „Wola” z Woli Zachariaszowskiej, „Sygnał” z Radziszowa, Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Świątniki Górne i „Kosynierzy” z Luborzycy.

Dziękujemy dyrygentom: Annie Roj, Marcie Krawczyk, Edwardowi Machecie, Agnieszce Treli-Jochymek,  Małgorzacie Bednarczyk, Bogusławowi Grzybkowi oraz Jarosławowi Ignaszakowi, pod którego kierownictwem w sali prób Orkiestry “Wieniawa” odbywały się przygotowania do koncertu.

Przede wszystkim dziękujemy Wspaniałemu Pedagogowi i Dyrygentowi, Profesorowi Stanisławowi Krawczyńskiemu, rektorowi Akademii Muzycznej w Krakowie, który sprawował opiekę artystyczną nad całością przedsięwzięcia.

Niedzielny koncert dedykowany był św. Cecylii, patronce muzyki i muzyków, a także generałowi Józefowi Hallerowi w setną rocznicę utworzenia Błękitnej Armii. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów Philipa Sparke’a, Juliusza Łuciuka, Wojciecha Kilara, Johna Ruttera, Gulio Cacciniego i Henryka Jana Botora, a wieczór zakończyło wspólne wykonanie pieśni „Boże coś Polskę”.