12 grudnia 2017r. w Goszczy w gm. Kocmyrzów-Luborzyca odbyło się uroczyste przekazanie samochodu marki Ford Transit na rzecz Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości.

Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza to jedyna tego typu jednostka działająca w Małopolsce, która dysponowana jest przez służby do działań poszukiwawczych na terenie całego naszego województwa. Samochód, stanowiący doposażenie OSP, umożliwi członkom grupy – ratownikom z psami tropiącymi sprawne i szybkie dotarcie na miejsce poszukiwania osób zaginionych. Zakup pojazdu był możliwy dzięki dotacji ze środków Województwa Małopolskiego, Powiatu Krakowskiego oraz Gminy  Kocmyrzów – Luborzyca.

W uroczystości przekazania  uczestniczył starosta krakowski – Wojciech Pałka, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Obywateli Rady Powiatu w Krakowie – Leszek Dolny, wójt gminy Kocmyrzów – Luborzyca – Marek Jamborski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczy – Henryk Dutkiewicz, członkowie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz pozostali zaproszeni goście.