28 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie odbył się VIII Finał Konkursu „Życie Franciszka Stefczyka i działalność jego kas”. Finał uświetnił swoją obecnością Tadeusz Kominek, Pełnomocnik Dyrektora Makroregionu Południowego Kas Stefczyka.

W finale udział wzięło 6 uczniów. Odpowiadali oni na parędziesiąt pytań dotyczących życia rodzinnego i zawodowego Franciszka Stefczyka oraz funkcjonowania jego kas. Uczniowie byli doskonale przygotowani i odpowiadali poprawnie na zdecydowaną większość pytań, nie obyło się także bez dogrywki w pierwszej części konkursu.   

Zwycięzcą konkursu została Kamila Morawska z klasy 2C, która w nagrodę otrzymała laptop. Drugie miejsce zajął kolejny uczeń klasy 2C – Andrii Podvornyi, który wygrał tablet. Natomiast trzecie miejsce przypadło Katarzynie Handzlik z klasy 3B, która otrzymała zestaw głośników. Kolejne miejsce przypadło ex aequo Kamili Ślizowskiej z klasy 3C oraz Gabrieli Kucharczyk z klasy 1A. Piąte miejsce natomiast zdobyła Olha Khimichuk z klasy 2A.

Wymienieni wyżej finaliści również otrzymali cenne nagrody, których sponsorem były Kasy Stefczyka. Łączna pula nagród wyniosła pięć tysięcy złotych.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Opracował: Karol Filipiak
ZSCRCKU w Czernichowie

fot. Mateusz Gondek

Konkurs o Stefczyku

Konkurs o Stefczyku