Województwo Małopolskie wzbogaciło się o 10 nowoczesnych ambulansów zakupionych ze środków budżetu państwa, dzięki inicjatywie posłów naszego regionu. Aż 7 z nich będzie obsługiwało teren Krakowa i powiatu krakowskiego. Na wyposażeniu karetek znajduje się specjalistyczny sprzęt medyczny m.in. defibrylatory transportowe, urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej, respiratory transportowe, kapnometry, resuscytatory dla dzieci. Pozostałe 3 samochody trafią do powiatu olkuskiego i miechowskiego. W uroczystości przekazania samochodów wziął udział starosta krakowski Wojciech Pałka, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk posłowie Małgorzata Wassermann, Elżbieta Duda i Jacek Osuch, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz dyrekcja Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.