W czwartek 22 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. kpt. pil. Mieczysława Medweckiego w Morawicy, gmina Liszki miały miejsce praktyczne ćwiczenia ewakuacji z budynku placówki oświatowej 186 osób: uczniów, personelu i dyrekcji szkoły. W przeddzień odbyło się szkolenie teoretyczne. W ćwiczeniu brały udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Liszki, strażacy z JRG nr 3 w Krakowie, przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP, Komendy Powiatowej Policji oraz Komisariatu Policji w Zabierzowie.

Obserwatorami przebiegu akcji byli dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy oraz pracownicy Urzędu Gminy Liszki, pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krakowie, a także przedstawiciele zakładu energetycznego i gazowniczego.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego