We wtorek, 13 listopada 2018r. odbyła się już siódma edycja Zawodów Pływackich Szkół Specjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego. W tym roku na starcie stanęło 13 placówek z Małopolski, kształcących dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Skawiny jako gospodarz oraz drużyny z SOSW w Oświęcimiu, SOSW w Chrzanowie, SOSW w Tarnowie, ZSS w Tarnowie, OREW Wolbrom  SOSW nr 1 w Krakowie, SOSW nr 4 w Krakowie, SOSW nr 2 w Krakowie,  SOSW nr 6 w Krakowie, SOSW Sportowy Zakątek w Krakowie , ZSS nr 15 z Krakowa,  ZSS w Wieliczce.

W zmaganiach stylem dowolnym oraz grzbietowym na odcinkach 25m wzięło udział 80 uczniów w 25 wyścigach, w tym dwóch emocjonujących sztafetach 4×25.

Sportowa rywalizacja sprzyjała w uzyskiwaniu wspaniałych wyników. Uczeń Wiktor Stefański ze SOSW w Skawinie, pokonując dystans 25m stylem dowolnym z czasem 17,34, pobił rekord wszystkich edycji!!!

Puchar Starosty Krakowskiego „popłynął” do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 z Krakowa. Na drugim miejscu uplasował się gospodarz – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Skawiny, a trzecie miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Chrzanowa.

Zaszczycili nas również swoją obecnością goście: Norbert Rzepisko wiceburmistrz MiG Skawiny, Lidia Pycińska dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krakowie, Hanna Szczerbak dyrektor SP nr 1 w Skawinie, Anita Karczewska dyrektor SP nr 4 w Skawinie i Dorota Faber wicedyrektor SP nr 2 w Skawinie, Krzysztof Gerc dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skawinie, Urszula Wiącek prezes Fundacji „Dar Serca” w Skawinie oraz wiceprezesi Józefa Rybarczyk i Zdzisław Samborski. Zmagania uczestników obserwowała również Telewizja Internetowa w Skawinie  oraz Dziennik Polski.

Dzięki wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego oraz  wielu firmom ze Skawiny i Krakowa każdy uczestnik zawodów wyjechał z okazałym upominkiem. Zadowolenie uczestników i ich opiekunów potwierdza, że warto organizować tego typu przedsięwzięcia.

Grażyna Wójcik
Dyrektor SOSW w Skawinie