Od 27 października do 2 grudnia 2018 roku trwała V edycja turnieju halowego Kryspinów Cup – jednego z największych festiwali piłkarstwa młodzieżowego w powiecie krakowskim.

W sześciu kategoriach wiekowych, tj. od skrzata po juniora, rywalizowały łącznie 53 zespoły, wywodzące się przede wszystkim z powiatu krakowskiego. Miały one niespotykaną okazję rywalizować z takimi zespołami jak Termalica Bruk Bet Nieciecza, Cracovia Kraków czy Wisła Kraków. Powiat krakowski reprezentowali najliczniej gospodarze, LKS Lotnik Kryspinów, a poza nimi na parkiecie szkoły podstawowej w Liszkach można było podziwiać popisy zarówno tych najmłodszych 4-5 letnich dzieci, jak i tych praktykujących futbol już od dawna, 17-18-letnich juniorów z okolicznych klubów: Piasta Wołowice, Świtu Krzeszowice, Wisły Brzeźnica, Startu Kamień, Tęczy Piekary, Błękitnych Modlnica, Skawinki Skawina czy Wiślan Jaśkowice, którzy okazali się tryumfatorami w najstarszej kategorii.

Choć nie wynik był najważniejszy to z kronikarskiego punktu należy odnotować, iż tryumfatorami w poszczególnych kategoriach zostali: Hutnik Nowa Huta w kategorii orlików, Prokocim Kraków w kategorii młodzików, LKS Szaflary w kategorii trampkarzy oraz wspomniani Wiślanie Jaśkowice w juniorach.

W trakcie zawodów rozdano łącznie ponad 600 medali, 53 puchary, blisko 100 statuetek oraz wiele nagród rzeczowych.

Kryspinów Cup to dziś turniej z 5-letnią tradycją, który wspierany jest ze środków Powiatu Krakowskiego. W trakcie zawodów nagrody wręczali m.in. członek Zarządu Powiatu Krakowskiego – Agnieszka Pyla oraz Małgorzata Zięć – dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Krzysztof Sadko
Stowarzyszenie „Szkółka Piłkarska Kryspinów” w Kryspinowie