W Starostwie Powiatowym w Krakowie odbyło się wczoraj tradycyjne spotkanie opłatkowe. Wydarzenie rozpoczęło się od występu zespołu „Racławianki” ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Racławicach z gminy Jerzmanowice-Przeginia. Zespół ten na VIII Przeglądzie Pastorałek i Kolęd Ludowych w Krzeszowicach kilka dni temu zdobył I miejsce, a nagrodzone pastorałki znalazły się również w programie występu.

Na spotkanie przybyli także Harcerze Chorągwi Krakowskiej Hufaca Podkrakowskiego i Hufca Krzeszowickiego ZHP, którzy przekazali władzom powiatu Betlejemskie Światło Pokoju, które wcześniej odebrali od harcerzy słowackich.

Gospodarze spotkania starosta krakowski Wojciech Pałka i przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie Piotr Goraj przywitali przybyłych gości, wśród których byli: wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec Michael Groβ, konsul generalny Ukrainy Oleg Mandiuk, konsul honorowa Republiki Malty Agnieszka Kamińska, Pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce Ziyad Raoof, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu krakowskiego, radni powiatowi, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele firm i jednostek działających na terenie powiatu oraz osoby duchowne.

Po krótkich przemówieniach i życzeniach starosty krakowskiego, wojewody małopolskiego i wicemarszałka, ks. Lucjan Bielas i ks. Leszek Garstka, proboszcz parafii pw. św. Szczepana w Krakowie, poprowadzili wspólną modlitwę, po której wszyscy złożyli sobie życzenia. Starosta krakowski Wojciech Pałka życzył wszystkim zebranym m. in. „Niech nowy rok obfituje w dobro i same szczęśliwe dni. Życzę również radości i satysfakcji z sukcesów w pracy zawodowej i działalności samorządowej oraz stałego przekonania, że pracujemy dla dobra i pomyślności wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Państwa rodzinom życzę zdrowia, spokoju i miłości oraz spełnienia wszelkich planów i marzeń w Nowym 2019 roku. Nam wszystkim życzę, aby to, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, dodało nam odwagi – abyśmy stali się odważnymi ludźmi we wszystkich naszych pragnieniach i działaniach”.