We wtorek po południu w sali Centrum Kultury i Sportu w Baranówce (gmina Kocmyrzów-Luborzyca) odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu Krakowskiego, Prezydium Rady Powiatu z wójtami i burmistrzami z terenu powiatu krakowskiego. Na początku spotkania starosta krakowski Wojciech Pałka przywitał wszystkich zebranych. Następnie gospodarz miejsca – wójt gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski przedstawił swoją gminę i osiągnięcia w różnych dziedzinach jej działalności w ostatnich latach. W kolejnym punkcie dyrektor Wydziału Geodezji Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Krakowie Leszek Wojciech Basta przekazał informację na temat realizacji projektu „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Krakowskiego”. W dyskusji zebrani omówili problemy związane z realizacją projektu, brakiem ofert w przetargach oraz sposoby i możliwości rozwiązania tych problemów. Najważniejszym punktem posiedzenia było jednak wystąpienie Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego i Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki. Przedstawili oni możliwości wsparcia projektów samorządowych ze środków budżetu Województwa Małopolskiego w 2019 roku oraz perspektywy współpracy ze wszystkimi samorządami. Wystąpienie marszałków wsparła dyrektor Zarządu Dróg Województwa Małopolskiego Marta Maj, która omówiła najważniejsze inwestycje drogowe, które były realizowane na terenie powiatu krakowskiego w poprzednich latach oraz te które są priorytetowe jeśli chodzi o najbliższą przyszłość. Wśród najważniejszych inwestycji, które będą realizowane dyrektor Maj wymieniła północną obwodnicę Zielonek (tzw. Droga Wolbromska), obwodnicę Liszek, rozbudowę infrastruktury drogowej w okolicach lotniska w Balicach oraz dokończenie budowy obwodnicy Skawiny. Na koniec spotkania Robert Prusak, prezes Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga przedstawił stowarzyszenie działające w 63 krajach całego Świata (obecne w Polsce od 1990 roku). Wszyscy zebrani otrzymali kawę Takiko sprowadzaną przez Stowarzyszenie bez pośredników z Hondurasu. Środki z zakupu kawy są przeznaczane na pomoc i wsparcie rolników uprawiających kawę w Hondurasie.