Po raz kolejny za sprawą IV Turnieju Tańców Polskich „O Złoty Kłos Lisiecki” Liszki ponownie stały się na jeden dzień stolicą tańców polskich goszcząc w swoich progach 73 pary taneczne z: Malborka, Starego Pola, Siemiatycz, Warszawy, Dobczyc, Koła, Puław, Goleszowa, Bielska Białej, Łazów, Częstochowy, Klementowic i Katowic. Gminę Liszki reprezentowało 18 par tańczących w Reprezentacyjnym Zespole Gminy Liszki – Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”.

Turniej rozpoczął polonez w wykonaniu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” do których dołączyli wszyscy tancerze biorący udział w turnieju, następnie został odśpiewany przez wszystkich Hymn Państwowy a oficjalnego otwarcia turnieju dokonał wójt gminy Liszki Paweł Miś oraz zastępca wójta Anna Rajca. Dzień był pełen emocji i miłych niespodzianek, został przeprowadzony bardzo sprawnie i przebiegł w serdecznej atmosferze. Za sprawą wspaniałych darczyńców i patronów turniej został zorganizowany na wysokim poziomie a tancerze wyjechali z Liszek z pucharami, medalami i upominkami. Nagrodę specjalną, którą ufundował Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” im. S. Hadyny (udział jednego z zespołów w warsztatach tanecznych w siedzibie zespołu “Śląsk”) otrzymał Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który jako pierwszy wysłał zgłoszenie na turniej.

Pary Reprezentacyjnego Zespołu Gminy Liszki – Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” z wdziękiem, gracją i elegancją prezentowały się na parkiecie. Oto osiągnięcia naszych lisieckich par tanecznych w IV Turnieju Tańców Polskich “O Złoty Kłos Lisiecki”:

Kat.I (7-9 lat) – III miejsce Zuzanna Mazur i Wiktor Malik
Kat.II B (10-12 lat) – II miejsce Łucja Siejka i Franciszek Brzeziński
Kat. II C (10 – 12 lat) – I miejsce i awans do klasy II B uzyskali Emilia Fryc i Marek Tworzyk, III miejsce Dorota Kapusta i Michał Dymek
Kat. III B (13-15 lat) – I miejsce Zofia Brzezińska i Paweł Tabor
Kat.III C (13-15 lat) – II miejsce Gabriela Dyjach i Antoni Kapusta
W kat debiut
Kat.0 (4-6 lat)- ex aequo I miejsce zajęli Magdalena Koszycka i Piotr Wąsik oraz Milena Dymek i Adam Saługa
Kat. II debiut (10-12 lat) – I miejsce Martyna Kozioł i Maciej Kruk, II Magdalena Mitka i Krzysztof Steczko, III miejsce Małgorzata Koszycka i Stanisław Senderek

Po turnieju tancerze wzięli udział w integracyjnych swingowych warsztatach tanecznych w Krakowie zorganizowanych przez Jazz Like That – Swing Studio.

Za rok odbędzie się V Jubileuszowa edycja naszego lisieckiego turnieju, na którą już dziś wszystkich zapraszamy.

Honorowy Patronat nad turniejem objęli:
Wojciech Pałka – Starosta Krakowski
Paweł Miś- Wójt Gminy Liszki
Skarby Blisko Krakowa
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego, Gminy Liszki a także Stowarzyszenie LGD Blisko Krakowa.

Organizatorami turnieju byli:
Gmina Liszki , Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka a także Stowarzyszenie LGD Blisko Krakowa.

Patronat merytoryczny nad turniejem objęła:
Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF®

Anna Kruczek
Kierownik Artystyczny
Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”