W dniu 14 września 2019 roku w ramach działania na rzecz integracji Rodzin Zastępczych, Koordynatorzy Rodzinnej Pieczy Zastępczej – pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie zorganizowali wycieczkę do Wioski Indiańskiej „Arapaho” w Zalasie.

Wyjście zorganizowane zostało dla rodzin zastępczych zamieszkałych na terenie powiatu krakowskiego.  W wydarzeniu wzięło udział 24 dzieci wraz z opiekunami. Podczas wycieczki dzieci poznały kulturę Indian, mogły zobaczyć typową broń oraz narzędzia wykonane z kości. Przewodnicy, którzy wcielili się w rolę wodza wioski i indianki zaproponowali dzieciom szereg wyzwań i konkurencji do pokonania. Aby zdobyć odznaki dzieci musiały wykazać się sprawnością i m.in. przejść po szyszkach, pokonać las pełen gumowych węży, wspiąć się po linie, pokonać gigantyczną pajęczynę z włóczki. Dodatkową atrakcją było płukanie złota i szukanie kolorowych kamyczków. Podsumowaniem zabawy było pieczenie kiełbasek i słodki poczęstunek. Do dyspozycji uczestników były również ciepłe i zimne napoje.

Słoneczna pogoda pozwoliła na to, aby dzień był bardzo aktywny, a oferta była na tyle szeroka, że dzieci w każdym wieku znalazły coś dla siebie.

Tekst i zdjęcia: PCPR