Z okazji obchodzonego wczoraj, 21 listopada, Dnia Pracownika Socjalnego w Starostwie Powiatowym w Krakowie zorganizowano spotkanie pracowników domów pomocy społecznej z terenu powiatu krakowskiego oraz pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Spotkanie otworzyli: Starosta Krakowski Wojciech Pałka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Grażyna Tajs-Zielińska oraz Jacek Kowalczyk, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kolejnym punktem uroczystości był wyjątkowy występ niepełnosprawnych artystów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie, którzy wystawili etiudę teatralną pt.: “Opowieść o Małym Księciu” – dramat w trzech aktach, historię o ludzkim lęku i nadziei, o samotności człowieka w obliczu trudnych wyborów, o gniewie, bezradności czy nieopisanym strachu paraliżującym całego człowieka. Spektakl wyjątkowy przez autentyczność przekazu przejawiającą się w osobistych doświadczeniach treści, o których opowiadają aktorzy swoją grą.

Po spektaklu Starosta Krakowski złożył dyrektorom DPS-ów oraz pracownikom PCPR-u z najdłuższym stażem podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz członków naszej społeczności wymagających pomocy. Następnie goście wydarzenia zostali zaproszeni na poczęstunek.