Z wielkim smutkiem żegnamy Krzysztofa Karczewskiego, który zmarł po długiej walce z chorobą.

Krzysztof Karczewski był przewodniczącym Rady Powiatu w Krakowie w latach 1998-2002 i 2006-2010, wiceprzewodniczącym w latach 2002-2006 oraz 2011-2014. Odznaczony w 2018 roku Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności społecznej i samorządowej, organizator struktur odrodzonego samorządu powiatowego, prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawinie. Współtwórca samorządu Powiatu Krakowskiego. Przez 15 lat funkcjonowania w samorządzie zdobył uznanie, zajmując się z pasją działalnością oraz bezpieczeństwem zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. W pierwszej kadencji był inicjatorem utworzenia konwentu Przewodniczących Rad Powiatów Województwa Małopolskiego. Był jednym z sygnatariuszy podpisania międzynarodowej współpracy pomiędzy powiatem krakowskim, a monachijskim. Jako pierwszy Przewodniczący Rady Powiatu w Krakowie organizował współpracę organów stanowiących Województwa Małopolskiego.

Mieszkaniec Skawiny, Honorowy Obywatel Powiatu Krakowskiego.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie obronił pracę doktorską. Od 1971 roku zatrudniony był w AGH, jako adiunkt w Zakładzie Techniki Cieplnej i Ochrony Środowiska.

Od 1980 roku członek NSZZ „Solidarność”, aktywnie uczestniczył w strukturach tej organizacji, między innymi w Komisji Zakładowej AGH. W latach 1986-1992 członek Rady Archidiecezji Krakowskiej przy J.E. ks. kard. Franciszku Macharskim.

Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawinie. Odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Powiatowego Oddziału Związku OSP RP w Krakowie. Członek Rady Archidiecezji przy J.E. ks. kard. Stanisławie Dziwiszu.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w piątek, 14 lutego br. o godzinie 14.00 w kościele parafialnym pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz parafialny w Skawinie.

Starosta Krakowski w imieniu Zarząd Powiatu oraz prezydium Rady Powiatu składają wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich i przyjaciół.